Eilę ketvirčių tik nuostolį patirianti „BlackBerry“ neseniai išpardavė savo nekilnojamąjį turtą savo gimtinėje Kanadoje, kurio dalį dabar nuomojasi iš naujų savininkų. Kartu buvo atleista nemažai darbuotojų, tačiau naujienų agentūros „Reuters“ teigimu, visa tai paskatino susikurti eilei jaunų firmų netoli „BlackBerry“ būstinės Vaterloo miesto apylinkėse.
Iš „BlackBerry“ atleisti talentingi darbuotojai labai dažnai susimąstydavo apie savo nuosavą verslą. Per praėjusius metus į startuolius Vaterloo apylinkėse buvo investuota apie 235 mln. dolerių Kanados vyriausybė jaunoms firmoms paremti išleido dar 183 mln. dolerių
Nemažai inovatyvias idėjas plėtojančių verslininkų linkę pasilikti Kanadoje, o ne persikelti į Kaliforniją. Tai skatina daryti kad tokie dalykai, kaip gyvenamųjų namų kainos – gimtinėje jis vidutiniškai kainuoja 306 tūkst. dolerių – dvigubai pigiau, nei Silicio slėnyje.
Rinkos pagyvėjimą padidino komercinės paskirties nekilnojamojo turto paklausa – ji pradėjo formuotis būtent Vaterloo, taigi „BlackBerry“ savo perteklinį turtą realizavo visai ne už savikainą. Gatvėse pasirodo vis daugiau brangių automobilių, vietos oro uostą vis dažniau lanko privatūs lėktuvai iš Kalifornijos – Vaterloo tapo patrauklus investuotojams.
Vaterloo miesto centre atsidaro nauji barai ir madingos parduotuvės, leidžiančios vietos IT verslininkams ir darbuotojams leisti laiką ir pinigus netoli savo namų. Vietos universitetas taip pat aprūpina firmas jaunais darbuotojais, kadangi švietimo sistema labai daug dėmesio skiria praktikai įvairiose firmose.
Sparti infrastruktūros plėtra traukia į šį regioną kompanijas, norinčias išbandyti jėgas IT srityje arba šalia jos veikiančiose sferose. Žodžiu, kalbėti apie depresyvią aplinką po to, kai „BlackBerry“ ėmė „skęsti“, tikrai netenka.