Kompanija „Intel“ gana nesmarkiai įtakojama problemų su kitų šalių personalu, kaip, pavyzdžiui, „Apple“, tačiau procesorių gigantas įtrauktas į kitus procesus. Vienas iš jų – tai taip vadinamų „sukruvintų mineralų“ naudojimas. Tai žaliava, kuri gauna iš karinių konfliktų zonų.
Remiantis ankstesniais „Intel“ planais, iki 2012 m. pabaigos ji turėjo nutraukti iš konflikto zonų gaunamą tantalą, o iki 2013 m. pabaigos nutraukti pirkimus tokių metalų, kaip „krauju suteptas“ auksas, alavas ir volframas.
Praktikoje tai atrodo štai taip: kompanija per tarpininkus į žaliavos išgavimo zonas siunčia ekspertų grupes, kurios vietoje stebi jų šaltinius. Tiesa, nemažai specialistų abejoja tokios „ekspertizės“ patikimumu. Pateisinant „Intel“, galima teigti, kad visa eilė tarptautinių korporacijų nedaro netgi tokių paprastų operacijų.
Prieš porą „Intel“ generalinis direktorius Brianas Krzanichas buvo susitikęs su JAV senatoriais, visuomeninių organizacijų, taip pat Kongo Demokratinės Respublikos atstovais. Čia procesorių giganto vadovas teigė, kad kompanija pasiruošusi visoms suinteresuotoms pusėms padėti išspręsti problemą, susijusią su „konfliktinių mineralų“ įsigijimu.
Kompanija „Intel“ pasiruošusi pasiūlyti savotišką „Open Source“ metodologiją, rašo naujienų agentūra „Reuters“. Savo ruožtu, tuo pačiu metu JAV Prekybos palata jau trejus metus bando užginčyti dar 2010 m. kongreso priimtą nutarimą, kuris riboją naudojimą žaliavos, gaunamos iš karinių konfliktų zonų.
JAV verslo lobistų teigimu, tokie ribojimai padidina išlaidas, tai yra nepraktiška ir apskritai prieštarauja JAV Konstitucijos pataisai, susijusiai su žodžio laisve. Kartu yra pasiūlymų ypatingu būdu žymėti prekes, kurios gautos, naudojant „kruvinus mineralus“. Tai turėtų neigiamai įtakoti panašios produkcijos prekybą, taigi leistų pasiekti norimų rezultatų.