Kovo 1-ą dieną verslų skatinimo programa „StartupHighway“ užbaigė 7 savaites trukusią naujų verslo idėjų paiešką. Šių metų atranka sulaukė nemažai dėmesio, pateiktas didelis paraiškų skaičius, o šiuo metu paraiškas teikusios komandos ir naujai atrasti verslai laukia palankaus sprendimo.
Per žymiai trumpiau nei įprastai trukusią atranką, į „StartupHighway“ vykdomą verslo akceleravimo programą kreipėsi itin daug komandų pristatydamos potencialias ar jau pradėtas įgyvendinti naujas verslo idėjas. Nauji verslai buvo renkami ne tik kviečiant juos registruotis „StartupHighway“ interneto svetainėje, pati „StartupHighway” komanda taip pat aktyviai įsitraukė į perspektyvių verslo komandų paiešką.
Verslo akceleratorius „StartupHighway“ siūlo trijų mėnesių trukmės verslo kūrimo programą, kurioje pradedančiuosius verslininkus konsultuoja ir su jais patirtimi dalinasi jau patyrę mentoriai, taip pat naujiems verslams suteikiama pradinė investicija. Šiais metais „StartupHighway“ akceleratorius į pradedančiuosius verslus investuos ir juos akceleruos ne vienas, solidžiomis finansinėmis injekcijomis prisidės „Baltcap“ ir „Practica Capital“, o geriausios komandos bus išsiųstos į Silicio Slėnyje įsikūrusį prestižinį universiteto „UC Berkeley“ inkubatorių „SkyDeck“. Programos dalyvių atranką vykdys komisija, kurią sudaro „StartupHighway“ komanda, investuotojai ir partneriai.
„Šiemet programoje dalyvausiančioms komandoms stengsimės pasiūlyti kuo vertingesnės pagalbos, kad pasiektume maksimalių rezultatų. Manau, jog atrankos procesas gali užtrukti, bet atrinktoms verslo idėjoms programą pritaikysime individualiai tam, kad idėjos būtų tobulinamos ir plėtojamos tikslingai ir efektyviai“, – teigė „StartupHighway“ vadovas ir vienas įkūrėjų Rokas Tamošiūnas.
Šiais metais populiariausios idėjos verslui daugiausia orientavosi į tris pagrindines sritis. Nemažai pradedančiųjų verslų norėtų kurtis svetingumo industrijoje, kuri apima renginių organizavimą, maitinimą, svečių apgyvendinimą ir turizmo sektoriaus teikiamas paslaugas. Taip pat nemaža dalis pasiūlytų verslo idėjų buvo susijusios su paslaugomis, kurias teikia „daiktų internetas“ (angl. Internet of Things) – visuotinis informacijos tinklas, kuris žmogaus komforto sukūrimui į vieną visumą sujungia kompiuterių, bei buities prietaisų ar įvairių jutiklių atliekamas funkcijas. O trečioji patraukliausia niša pradedantiesiems verslininkams pasirodė finansinių technologijų sektorius, kuriame sukurti produktai turėtų įgalinti žmones greičiau ir paprasčiau tvarkyti savo finansus.
Verslo akceleratorius „StartupHighway“ yra privatus investuotojas, kuris vadovaujasi protingų pinigų (angl. smart money) investavimo principu. Vadovaudamiesi šiuo principu didžiausią vertę investuotojai sukuria aktyviai akceleruodami verslą, t. y. į pagalbą pasitelkdami savo resursus ir kontaktus, šiuo atveju mentorių tinklą, kuris „StartupHighway“ programoje buria daugiau nei 200 sėkmingų verslininkų ir savo srities profesionalų. Mainais į investiciją ir mentorystės programą „Startup Highway“ prašo 7,5 procento kapitalo dalies.