Bendrovė „Microsoft“, informuotų šaltinių duomenimis, „Windows 8.1“ naudojimo licenzijos kainą kompiuterių gamintojams sumažins nuo dabartinių 50 dolerių iki 15, skelbia „CNet“. „Windows 8.1“ tiek kainuos nebrangių kompiuterių ir planšečių gamintojams.
Pagal naujienų agentūros „Bloomberg“ šaltinių informaciją, naujoji „Windows 8.1“ naudojimo kainos nuolaida, skirta kompiuterinės technikos gamintojams (OEM), galios tuo atveju, kai ši OS bus diegiama į mažiau nei 250 dolerių kainuosiančius įrenginius. Šaltinių teigimu, 15 dolerių kainuojanti „Windows 8.1“ licenzija bus taikoma visiems iki 250 JAV dol. kainuojantiems naujiems įrenginiams, nepriklausomai nuo jų tipo ar dydžio. Tai reiškia, kad nebrangius nešiojamuosius kompiuterius ir planšetes norintiems įsigyti pirkėjams į galutinę jų kainą įtraukta „Windows 8.1“ licenzijos kaina nedarys didelės įtakos.
Tokią šaltinių minimą „Microsoft“ licenzinę nuolaidą OEM partneriams apžvalgininkai laiko siekiu paskaitinti kompiuterių technikos gamintojus aktyviau siūlyti rinkai įrenginius su „Windows 8.1“, kurie galėtų geriau konkuruoti su „Android“ valdomais „chrombukais“ ir planšetėmis.
„Bloomberg“ tokį šaltinių minimą „Windows 8.1“ licenzijos kainos sumažinimą laiko išaugusios „Microsoft“ ir „Google“ konkurencijos žemutiniame kainų segmente pasekme. „Windows 8.1“ licenzija kompiuterių gamintojams iki šiol kainuoja 150 dolerių, o „Google“ savo programinius produktus jiems siūlo nemokamai.
Sklando gandai, kad „Windows 8.1“ licenzijos pigiems kompiuteriams atpiginimas yra tik pirmasis „Microsoft“ pradedamo kainų karo žingsnis. Leidinio „The Verge“ duomenimis, iki OS atnaujinimo „Windows 8.1 Update 1“ išleidimo balandžio mėnesį „Microsoft“ iš esmės pakeis „Windows“ licenzijavimo OEM gamintojams sąlygas.
Akivaizdu, kad bendrovę tai daryti verčia ne tik konkurencija su „Android“, bet ir sąlyginai sumenkusi „Windows 8“ OS paklausa: per pirmuosius 15 jos platinimo mėnesių buvo parduota 300 mln. jos licenzijų. Per tą patį laikotarpį buvo parduota 300 mln. „Windows 7“ licenzijų. Situaciją komplikuoja ir pasaulinėje rinkoje mažėjanti asmeninių kompiuterių paklausa. Pernai ji, bendrovės „Gartner“ duomenimis, smuko net 10 proc.