Tyrėjų grupė „RiskIQ“ publikavo ataskaitą, kuri rodo kenkėjiškų programėlių el. parduotuvėje „Google Play Store“ augimo dinamiką nuo 2011 m. iki 2013 m. Teigiama, kad tokių programėlių kiekis padidėjo net 4 kartus. Jei 2011 m. kenkėjišką kodą turėjo apie 11 tūkst. programėlių, galinčių pavogti vartotojų privačius duomenis, tai 2013 m. šis skaičius padidėjo iki 42 tūkst.
Ypatingu populiarumu tarp virusų rašytojų pasižymėjo sistemos personalizavimo programos, multimedijos ir pramoginės programėlės bei žaidimai. Nuo 2011 m. bene daugiausia problemų pridarė programa „Wallpaper Dragon Ball“, taip pat žaidimai „Finger Hockey“ ir „Subway Surfers Free Tips“.
Pirmosios dvi gali sužinoti įrenginio ID, tuo tarpu trečioji pasitelkia Trojos arklį „Air Push“, kuris apeina saugumo nustatymus ir be vartotojo žinios prenumeruoja mokamas paslaugas.
„RiskIQ“ metodikoje kenkėjiška programėlė laikoma tuomet, kai jai būdingas toks elgesys, kaip GPS koordinačių gavimas ir išsiuntimas, kontaktų ir el. pašto adresų nutekinimas, pokalbių telefonu įrašymas, įrenginio kontroliavimas, galimybė atsisiųsti į telefoną kenkėjišką kodą ir t. t.
Kaip jau tapo įprasta, kenkėjiškų programų spartus augimas nulemtas mobilių įrenginių ir jiems skirtų programėlių populiarumo staigaus didėjimo. Kadangi „Android“ šioje rinkoje užima liūto dalį, šiai ekosistemai ir tenka daugiausia kenkėjų.
Beje, specialistai pažymėjo ir dar vieną neigiamą tendenciją: jei 2011 m. iš „Google Play“ buvo pašalinta 60 % surastų kenkėjiškų programų, tai 2013 m. – tik 25 %. Absoliučiais skaičiais pašalintų programėlių skaičius padidėjo nuo 7 tūkst. iki 10 tūkst.