Antradienį Europos Parlamentas patvirtino naujas muzikos kūrinių autorių teisių taisykles, kurios leis internete muzikos kūrinius pardavinėjančioms įmonėms lengviau gauti licenciją naudoti ar tiekti šiuos kūrinius iškart keliose ES valstybėse. Su ES Taryba jau suderintos taisyklės paskatins gausesnę muzikos kūrinių pasiūlą internete bei užtikrins autorių teisių apsaugą.
Naująsias licencijas išdavinės kolektyvinio autorių teisių administravimo organizacijos. Jei kuri nors organizacija neturės galimybės suteikti tokią licenciją, ji galės paprašyti kitos kolektyvinio administravimo organizacijos pagalbos. Europos Parlamentui pavyko užtikrinti, kad paprašytoji organizacija privalėtų administruoti prašančiosios organizacijos atstovaujamą repertuarą tomis pačiomis sąlygomis, kokiomis ji administruoja savo pačios repertuarą.
Teisių turėtojai galės laisvai pasirinkti jų teisėms atstovaujančią kolektyvinio administravimo organizaciją, kurioms savo ruožtu galios atitinkami skaidrumo, atskaitomybės, valdymo ir pajamų naudojimo reikalavimai. Visos kolektyvinio administravimo organizacijos turės užtikrinti, kad autoriai laiku gautų atitinkamą atlyginimą už jų kūrinių naudojimą. Šie mokėjimai turės būti atlikti kuo greičiau ir ne vėliau kaip per devynis mėnesius nuo finansinių metų, kuriais surinktos pajamos už teisių naudojimą, pabaigos.
„Direktyva veiksmingai apsaugos Europos kūrėjų interesus ir leis galutiniams vartotojams visoje ES naudotis autorinėmis teisėmis apsaugotu turiniu. Tai aiškus signalas, kad autorių teises, kurios vaidina esminį vaidmenį skaitmeninėje ekonomikoje, galima lengvai pritaikyti internetiniam naudojimui“, – pažymėjo EP pranešėja Marielle Gallo (Europos liaudies partija, Prancūzija).
Direktyvai pritarė 640 EP narių, nepritarė 18, o susilaikė 22. Jai dar formaliai turės pritarti ES Taryba, o ES valstybės turės per dvejus metus perkelti ją į savo teisę.