Duodamas interviu „ABC News“ žurnalistams, kompanijos „Apple“ vykdomasis direktorius Timas Cookas išsklaidė abejones, kad jo vadovaujama korporacija bendradarbiauja su JAV specialiosiomis tarnybomis (NSA ir kitomis), renkant informaciją apie „Apple“ produktų vartotojus.
Jo teigimu, JAV vyriausybės ir jai pavaldžios institucijos neturi prieigos prie kompanijos „Apple“ serverių, ir jokių „juodųjų skylių“ tam reikalui nenumatyta ir nepadaryta. Bent jau tokios nuomonės laikosi „Apple“ vadovybė. Antra vertus, tai dar nereiškia, kad specialiosios tarnybos slapta neperima kompanijos duomenų, kaip tai buvo daroma su „Google“, „Microsoft“ ir kitų technologijų kompanijų atveju.
Kaip žinia, nutekinta informacija apie NSA šnipinėjimo programas, tokias kaip PRISM, numato, kad slaptosios tarnybos neprivalo gauti kompanijų oficialaus sutikimo, norint gauti privačius duomenis apie pačią kompaniją, jos turimą informaciją apie vartotojus ir t. t.
Ekspertai pastebi, kad tokie Timo Cooko žodžiai gali nuraminti tik dalį vartotojų. Iš kitos pusės, kompanijai „Apple“ teks imtis papildomų saugumo priemonių (pavyzdžiui, duomenų šifravimo, kaip tai daroma su „iMessage“ žinutėmis) ir kartu tikėtis, kad visa tai bus patikima ir nenulaužiama ne tik kibernetinių nusikaltėlių, tačiau ir analogiškus metodus taikančių vyriausybinių struktūrų.