Technologijų kompanijos „Google“ vadovas Ericas Schmidtas perspėja, kad šiandien kaip niekada daug darbų, kurie kažkada atrodė nepasiduosią automatizavimui, yra pavojuje, rašoma „The Financial Times“.
Kalbėdamas Pasaulio ekonomikos forume Davose, jis pabrėžė, kad technologijų inovacijos taip spartėja, kad artimiausius 30 metų, tai bus viena didžiausių pasaulio problemų.
„Lenktynės vyksta tarp žmonių ir kompiuterių ir reikia, kad pirmieji laimėtų. Aš esu žmonių pusėje. Šioje kovoje reikia rasti dalykus, kuriuos žmonės atlieka tikrai gerai“, – savo pranešime kalbėjo E. Schmidtas.
Taip jis komentavo ekonomistų nuogąstavimus, kad paskutinieji technologiniai pokyčiai darbo rinkoje turės gilių pasekmių nei ankstesnieji.
„Google“, kur dirba 46 tūkst. darbuotojų, pati pradėjo kurti naujas robotų sistemas, padėsiančias automatizuoti darbus. Jų kuriamas automobilis, kuris neturi vairuotojo, dabar įvardijamas kaip rimta grėsmė transporto sektoriui.
Jeigu anksčiau kuriamos technologijos pakeisdavo analitikus ir kitus darbuotojus, tai atsirasdavo kitų darbo vietų, kuriančių ir prižiūrinčių šiuos technologinius procesus.
Visgi dabar ekonomistai pastebi, kad technologinė pažanga yra tokia sparti, jog darbo rinka negali taip greitai prisitaikyti.
E. Schmidtas pabrėžia, kad vyriausybės turi versti taip greitai besikeičiančias kompanijas priešintis tokiai tendencijai ir pradėti kurti naujas darbo vietas.
Pavyzdžiu jis įvardijo JAV skalūnų dujų gavybos sektorių, kuriame mažos kompanijos sukėlė revoliuciją ir sukūrė daug darbo vietų.
Jis pastebėjo, kad dabar vis daugiau viduriniosios kalsės darbų perima robotai, o anksčiau tai buvo tendencinga tik paslaugų sektoriuje.
„Google“ vadovas pabrėžė, kad valdžia turi investuoti į švietimą, kad būtų gerinami žmonių sugebėjimai ir kognityvumas.
„Jau dabar aišku, kad darbai keičiasi ir nebetelpa į paprastą „nuo aštuonių iki penkių” formuluotę. Be tinkamo įsikišimo situacija tik blogės“, – teigė jis.