Konkurencija tarp bendrovių, gaminančių išmaniuosius telefonus ir planšetes mažės, konstatuoja naujienų portalas qz.com.
Elektronikos prekių vartotojų asociacijos atstovo Steve'o Koenigo skaičiaviamis, žmonių išlaidos technologiniams įrenginiams, išmaniesiems telefonams, planšetėms, televizoriams, kameroms šiais metais sumažės 1 proc. Jeigu 2013 metais bendrai išlaidos sudarė 1,068 trln. JAV dolerių, tai šių metų pabaigoje, remiantis jo skaičiavimais, išlaidos turėtų sudaryti 1,055 trln. JAV dolerių.
Naujienų portalo teigimu, vien tik Centrinėje ir Rytų Europoje 2014 metais technologijų rinka susitrauks 2 proc., o Vakarų Europoje kiek daugiau – 3 proc. Skaudžiausiai iš visų įrenginių 2014 metai smogtels išmaniųjų telefonų ir planšečių rinkai.
Jų rinka šiais metais turėtų trauktis labiausiai skaičiuojant nuo 2011 metų. Vis dėlto šios prognozės galioja išsivysčiusioms šalims, nes besivystančiose rinkose išmaniųjų telefonų ir planšečių pardavimai, prognozuojama, ūgtels net 70 proc.
Šiuos pardavimų mažėjimus, kaip rašo naujienų portalas, lemia dvi pagrindinės priežastys. Pirmoji, kuri paaiškina mažėjančias pajamas yra ta, kad sparčiai pinga išmanieji telefonai ir planšetės.
Be to, Vakarų pasaulyje įrenginių pardavimai smunka, nes technologijų įrenginių rinkoje nieko naujo neišrandama. Pavyzdžiui, jeigu 2014 metais išmaniesiems įrenginiams buvo išleista 177 mln. JAV dolerių, tai 2010 metais suma siekė 200 mln. JAV dolerių.
„Vis laukiama kažkokių didelių inovacijų, tačiau jų nėra“, – naujienų portalui pasakojo S. Koenigas.
Taigi, trumpai apibendrinus, galima teigti, kad Vakarų pasaulis laukia daugiau inovacijų, o besivystančios rinkos džiaugiasi pingančiais išmaniaisiais telefonais.