Iš pradžių tai prasidėjo kaip storžieviškas būdas vertinti kursiokų grožį. Po beveik dešimtmečio „Facebook“ tapo didžiuliu dalijimosi ir diskutavimo projektu internete. Šis socialinis tinklas žiniasklaidai pritraukia vis daugiau auditorijos, rašo CNBC.
Per metus pagal nuorodą „Facebook“ į žiniasklaidos kanalus ateinančių lankytojų skaičius išaugo 170 procentų.
CNBC atskleidžia, kas 2013 metais labiausiai patraukė „Facebook“ vartotojų dėmesį.
Pirmoje vietoje atsidūrė Popiežius Pranciškus, išrinktas kovą po netikėto Benedikto XVI atsistatydinimo. Dabartinis popiežius laikomas labiau atsiplaidavusiu nei gana griežtas jo pirmtakas vokietis.
Antrojoje pozicijoje buvo ne konkretus įvykis, bet rinkimų terminas. Rinkimų tema šiemet populiariausia tapo tarp Argentinos „Facebook“ vartotojų. Čia prezidento pareigas einanti Christina Fernandez de Kirchen nesulaukė palaikymo rinkimuose. Taip pat apie rinkimus daugiausiai kalbėjo vokiečiai. Šalyje Angela Merkel laimėjo dar vieną rinkiminę.
Kitas terminas „potvynis“ užėmė 6 vietą JAV, Rusijoje, Kanadoje, Jungtinėje Karalystėje, Meksikoje, Peru, Čilėje, Bolivijoje, Vokietijoje ir Vengrijoje. Socialiniuose tinkluose žmonės užjautė patekusius į nelaimę, kėlė vandens lygio nuotraukas ir patys siūlė pagalbą.
Trečioje ir ketvirtoje sąrašo vietoje atsirado Kembridžo Princo Džordžo gimimas ir taifūnas Yolanda, kuris sukrėtė Filipinus lapkritį. Pastaroji tema tapo populiari dėl to, kad dauguma humanitarinės pagalbos organizacijų veikia šiame socialiniame tinkle.
Dominuojant naujienoms, renginiai ir judėjimai taip pat neliko užmiršti. Penktoje vietoje atsirado „Harlem Shake“. Šokis tapo toks populiarus, kad į socialinį tinklapį buvo keliama dešimtys tūksktančių vaizdų nuo krepšinio komandos „Miami Heat“ iki vaiko, kuris šoko su savo proseneliais.
Lygiai taip pat išpopuliarėjo JAV atlikėjo Baauer daina „Harlem Shake“.
Septintoje ir devintoje vietoje atitinkamai rasite Bostono maratono sprogdinimą ir buvusio PAR prezidento Nelsono Mandelos mirtį.
Kai kasmetinis Bostono maratonas tapo teroristinio išpuolio vieta, įvykis buvo plačiai aptarinėjamas „Facebook“: dalijamasi galimų įtariamųjų nuotraukomis, kalbama apie susišaudymus tarp įtariamųjų ir pareigūnų. Tamerlano Tsarnaevo nukovimas ir jo brolio Džoharo areštas ilgai palaikė istorijos tėkmę.
Nelsono Mandelos, kuris išvedė PAR iš apartheido, mirtis privertė liūdėti žmones visame pasaulyje. Be įprasto įrašo užuojautų knygoje ir gėlių padėjimo žmonės savo jausmais dalijos „Facebook“ ir „Twitter“.