Prieš metus rizikos kapitalo fondus valdanti „Practica Capital“ pasirinko pirmąsias tris įmones, su kuriomis pasirašė investicijų sutartis. Tarp jų buvo ir prekybos trimačiais skaitmeniniais modeliais platforma „CGTrader“, kurios veiklos rezultatai per metus išaugo daugiau negu penkis kartus.
2012 metų gruodį „Practica Capital“ administruojamas ankstyvos stadijos rizikos kapitalo fondas už 185 tūkstančius eurų (beveik 639 tūkst. litų) įsigijo „CGTrader“ mažumos akcininko paketą. Taip pat šio fondo įsteigtas Startup.lt pradėjo globoti įmonę nuo 2013 m. pradžios
Per 2013-iuosius įmonė išaugo dvigubai: komanda išaugo nuo keturių iki devynių darbuotojų. Pasak įmonės įkūrėjo ir vadovo Mariaus Kalyčio, dar labiau augo įmonės veiklos rezultatai. „Rodikliai kilo penkis, o kai kurie – dar daugiau kartų. Gavę investiciją galėjome plėsti komandą, efektyviau ir našiau dirbti“, – teigė jis.
Per metus trimačių modelių skaičius CGTrader.com svetainėje padidėjo iki 45 tūkst. Metų pradžioje modelių buvo penkiskart mažiau. Dar daugiau augo svetainėje užsiregistravusių vartotojų skaičius – nuo 1,5 tūkst. šių metų pradžioje iki daugiau negu 30 tūkst. metų pabaigoje.
„CGTrader“ per metus pavyko įsitvirtinti pasaulinėje prekybos trimačiais modeliais rinkoje ir tapti netgi vienu iš lyderių. Pasak įmonės vadovo, sparčiai vystyti įmonę ypač padėjo naujieji verslo partneriai. „Manau, kad verslo akceleratorius mums ir kitiems startuoliams yra puiki terpė vystytis ir tobulėti, – sakė M. Kalytis. – Startup.lt komanda davė daug naudingų patarimų, kurie padėjo mokytis, tvirtai žengti į priekį, mąstyti plačiau ir kelti aukštesnius tikslus. Jie labai daug prisidėjo ir kasdieninėje „CGTrader“ įmonės veikloje. Jų dėka visus metus galėjome džiaugtis nuosekliu ir greitu kilimu aukštyn.“
„CGTrader“ savo veiklos istoriją skaičiuoja nuo 2011 metų pradžios: bendromis M. Kalyčio ir „verslo angelo“ Donato Aksomito pastangomis. Pagrindinė projekto idėja – sukurti galimybę prekiauti savo darbais trimačių skaitmeninių modelių dizaineriams geresnėmis sąlygomis. Iki tol populiariausios trimačių modelių internetinės parduotuvės iš autorių prašė vidutiniškai 50 procentų siekiančių „komisinių“. Lietuvių įmonėje už šią paslaugą prašoma suma – penkis kartus mažesnė.
Šiemet „CGTrader“ daugiau koncentravosi ties 3D modelių spausdinimu. Per pusmetį internetinėje parduotuvėje atsirado gerokai daugiau spausdinimui paruoštų modelių. Taip pat pradėta bendradarbiauti su partneriais, siūlančiais jau atspausdintus objektus atsisiųsti paštu. Lietuvių įmonė ketina dar labiau plėsti paslaugų paketą ir kitais metais savo klientams pasiūlyti dar daugiau galimybių su ateities technologija vadinamu 3D spausdinimu.