Kompanija „Intel“ ir toliau stiprina savo verslą, susijusį su darbu mobiliojo ryšio tinkluose. Pirmu rimtu žingsniu tapo 2010 m. įsigytas kompanijos „Infineon“ padalinys, užsiimantis mobiliojo ryšio modemų gamyba. Neseniai atliktas dar vienas esminis žingsnis. Su kompanija „Mindspeed“ susitarta, kad bus įsigytas jos inžinerinis padalinys, kuriantis platformas mobiliojo ryšio bazinėms stotims.
Sandorio finansinė pusė neatskleidžiama, tačiau panašu, kad kompanijai „Intel“ ji nebus per didelė. Esmė ta, kad „Mindspeed“ prieš kelias savaites buvo parduota kompanijai „Macom “už 272 mln. dolerių. Pastaroji atsisakė po savo sparnu priglausti bazinėms stotims skirtų sprendimų inžinerinę grupę, ir ji būtų likviduota, nei nepasirodytų „Intel“.
Tuo pačiu procesorių gigantas į savo rankas perims intelektualinę nuosavybę bei grupę inžinierių, galinčių sukurti puslaidininkius, skirtus pradinio lygmens bazinių stočių infrastruktūrai.
Kompanija „Intel“ šiuo metu įgyvendina eilę projektų Kinijoje ir P. Korėjoje, plėtojant taip vadinamas C-RAN tarnybas. Tai centralizuoti (arba „debesų“) radijo tinklai, kuriuose žymią dalį tinklo duomenų srauto apdoroja ne komutatoriai, o serveriai su „Intel Xeon“ procesoriais.
Tokiuose tinkluose, norint apimti abonentų bazę, reikia skirtingo lygio bazinių stočių, tačiau visos jos duomenų srautą nukreipia į bendrą „debesų“ erdvę. Kadangi panašiais dalykais užsiima ir „Texas Instruments“, „Freescale“ ir „Hi-Silicon“ (ARM platforma), kompanijos „Mindspeed“ profilinio padalinio įsigijimas „Intel“ leis deramai konkuruoti su minėtais varžovais.