Lietuvos policija efektyvina veiklą ir diegia modernias mobiliojo darbo priemones. Šiuo metu šalies policijos departamentui jau perduota 110 specialių mobiliojo darbo įrenginių, padedančių užtikrinti pareigūnų veiklos operatyvumą net atokiausiose šalies vietovėse. Jų skaičių per artimiausius kelerius metus planuojama dar padidinti.
Kartu su telekomunikacijų bendrove „Bitė Lietuva“ įgyvendinamas projektas leis užtikrinti efektyvesnį policijos darbą aktualiausiose srityse. Daugiau kaip pusė iš šiuo metu turimų – 65 „Bitė Biz® mobiliojo interneto“ įrenginiai skirti įgyvendinti Kaliningrado tranzito programą, likusieji naudojami kriminalinės ir viešosios policijos padaliniuose.
„Modernios mobiliojo darbo priemonės žymiai pagreitins informacijos perdavimą, o tai – viena iš pagrindinių efektyvaus policijos darbo sąlygų. Tikimės, kad naujovių naudą jau artimiausiu metu pajus ir šalies gyventojai“, - sako Lietuvos policijos generalinio komisaro pavaduotojas Vytautas Navickas. Pasak jo, modernių darbo priemonių atsiradimas ypač aktualus kaimo vietovėse, kuriose iki šiol ne visur buvo įrengtas vietinis telefono tinklas.
Pasak V. Navicko, jei anksčiau norint patikrinti įtartiną asmenį reikėjo specialiai vykti į policijos komisariatą, dabar visa tai galima atlikti vietoje prisijungus prie duomenų mobiliuoju internetu. „Be to, tokiu būdu efektyviau tiriami ir automobilių vagysčių, sienų pažeidimo atvejai. Taip užtikrinamas žymiai operatyvesnis pareigūnų darbas ir sutaupoma laiko“, – sakė V. Navickas.
Siekiant įgyvendinti Kaliningrado tranzito programą, mobiliojo interneto įrenginiai perduoti Kauno, Vilniaus, Raseinių, Elektrėnų, Joniškio, Alytaus, Marijampolės ir kitų šalies miestų bei rajonų policijos apylinkių inspektoriams. Šios mobiliojo darbo priemonės Lietuvos pareigūnams padės užtikrinti Kaliningrado tranzito apsaugą pagrindinėse šalies automagistralėse ir geležinkelio trasose.
„Bitė Biz® mobiliojo interneto“ įrenginiai aktyviai naudojami ir kriminalinės policijos (vagysčių, kitų nusikaltimų) bei viešosios policijos (Eismo priežiūros tarnybos) darbe. Jie suteikia galimybę bet kada prisijungti prie policijos duomenų saugyklos (serverio) ir realiuoju laiku patikrinti ar perduoti aktualią informaciją iš bet kurios šalies vietos.
„Džiaugiamės galėdami įnešti savo indėlį į visai šaliai aktualų policijos veiklos modernizavimo projektą. Esame tikri, kad „Bitės“ mobiliojo duomenų perdavimo priemonės užtikrins greitesnę ir efektyvesnę informacijos sklaidą net ir tose vietovėse, kur anksčiau tai buvo neįmanoma“, – sakė „Bitės“ generalinio direktoriaus pavaduotojas verslo klientams Darius Montvila.
Jo teigimu, „BITĖ Biz® mobiliojo interneto“ įrenginiai veikia spartaus duomenų perdavimo ryšiu EDGE, kuris šiuo metu prieinamas net 38 šalies miestuose, o jau artimiausiu metu „Bitė“ pasiūlys galimybę naudotis ir sparčiausiu duomenų perdavimu 3G ryšiu. Pasak jo, mobiliojo duomenų perdavimo srityje „Bitė“ nuolat bendradarbiauja ir su verslo įmonėmis, ir valstybės institucijomis. „Sieksime ir toliau užtikrinti pažangiausias priemones mobiliajam darbui visiems savo klientams“, – pabrėžė D. Montvila.
Bendradarbiaudamas su telekomunikacijų bendrovėmis Policijos departamentas per artimiausius kelerius metus planuoja įkurti daugiau mobiliojo darbo vietų. Planuojama, kad ateityje mobiliojo darbo įrenginiais galės naudotis visa šalies policija.
2003 metų pabaigoje „Bitė“ buvo viena iš pirmųjų telekomunikacijų operatorių Europoje, įdiegusių tuo metu sparčiausią šalyje mobiliojo duomenų perdavimo EDGE technologiją. 3G paslaugas „Bitė“ planuoja pasiūlyti šių metų balandžio mėnesį.