Kai kurių JAV valstijų klimatinės sąlygos leidžia pasinaudoti alternatyvių energijos šaltinių teikiamais privalumais – ant namų stogų galima matyti saulės baterijas. Ne išimtis ir kompanijos „Apple“ duomenų centras Šiaurės Karolinoje. Čia esančios „Apple“ saulės jėgainės galingumas sudaro 20 megavatų, kurios galingumą kompanija dar planuoja išplėsti.
Jau ne kartą buvo rašoma, kad kai kuriuose savo patentuose „Apple“ kalba apie galimybę naudoti saulės energiją mobilių įrenginių įkrovimui. Vienas iš išradimų apskritai kalba apie jutiklinio ekrano ir saulės baterijos hibridą. Taip pat neatmetama galimybė, kad jei rinkoje pasirodys „Apple“ išmanusis laikrodis, jo ekranas irgi išnaudos alternatyvų energijos šaltinį – belieka tik tokių mobilių įrenginių energijos suvartojimą sumažinti iki ypač patrauklaus rodiklio.
Puslapis „Apple Insider“ praneša, kad „Apple“ puslapio skyriuje, kuriame kalbama apie laisvas darbo vietas, atsirado specialisto pozicija. Ekspertas turėtų dirbti su specialia danga, patalpinama ant įvairių paviršių. Vieni analitikai spėja, kad tai susiję saulės baterijų kūrimu, kiti – kad tai alternatyvios dangos, kurios naudojamos kaip metalizuotas elektromagnetinis ekranas mobilių įrenginių viduje.
Įdomu tai, kad „Apple“ reikalingas specialistas ne specialios dangos gamybai, o jos patalpinimui ant paviršių. Pageidaujama, jog būtų patirties, bendraujant su tiekėjais iš Azijos, mokama spręsti problemas ir dirbti komandoje. Tai reiškia, kad „Apple“ jau dabar ruošiasi mobilių produktų serijinei gamybai, o pirmuoju bandymu galėtų tapti, pavyzdžiui, „iPhone 6“ arba naujos kartos „iPad“. Ir nors saulės baterijos – tik vienas iš variantų, tam tikrą plėtros vektorių galima įžvelgti.