Įvykus išmaniojo telefono „Moto X“ premjerai, pradėjo ryškėti faktai, jog tarp „Google“ ir jos dukterinės kompanijos „Motorola Mobility“ yra nemažai nesutarimų. Nors ir kalbama, jog „Google“ norą įsigyti „Motorola“ pirmiausia paskatino didžiulis antrosios patentų portfelis, tačiau nereikia pamiršti, jog „Motorola“ taip pat garsi ir savo mobiliais įrenginiais.
„Google“ savo laiku pažadėjo nesikišti į savo „dukrelės“ darbą ir savo žodžio gana ilgai laikosi. Dar daugiau, jei tikėti neoficialiais šaltiniais, kurie cituoja buvusius ir esamus darbuotojus, tarp „Google“ ir „Motorola“ personalo buvo pastatyta tikrų tikriausia „siena“.
Kai kurie „Motorola“ darbuotojai, kuri iki susiliejimo glaudžiai bendravo su „Google“ specialistais, po sandorio tarp abiejų kompanijų pastebėjo, kad jiems tiesiog nustojo atsakinėti į elektroninius laiškus.
Leidinio „The Wall Street Journal“ teigimu, įtampa buvo jaučiama ir visos „Moto X“ programos ruošimo metu. „Motorola“ darbuotojai pranešė, jog pasitaikydavo atvejų, jog kai kurie „Android“ kūrėjų komanda tiesiog neatsakydavo į gautas užklausas, nors su kitais „Google“ padaliniais santykiai buvo visai neblogi.
Situacija nepasikeitė ir tuomet, kai „Android“ padalinio vadovą Andy Rubiną jo poste pakeitė tuomet už „Chrome“ projektą atsakingas Sundar Pichai, dabar atsakantis už „Android“ kūrimą bei plėtrą. Buvo netgi rimtų abejonių, ar „Moto X“ gaus gamykliškai įdiegtą naršyklę „Chrome“. Laimei, tokios abejonės nepasiteisino, iš išmanusis telefonas pasirodė kartu su „Chrome“. Antra vertus, „Moto X“ vis dėlto negavo naujausios „Android“ versijos „4.3 Jelly Bean“.