Kompiuterių rinkos ekspertams ir žinovams visa ta isterija su nešiojamais ant riešo kompiuteriais atrodo lyg kuriama dirbtinai. Pradėkime nuo to, jog daugelis tokio tipo įrenginių paprastai tampa tik primityvūs išmaniųjų telefonų asistentai, savarankiškai galintys dirbti tik kaip elektroniniai laikrodžiai. Juo labiau, kad jų baterijų darbo laiko yra labai ribotas. Antra, diegti į laikrodžius GSM modulius ir procesorius, kurie leidžia atkurti vaizdo medžiagą, kinų gamintojai ėmėsi jau seniai, o tokių įrenginių kaina šiandien yra gana nedidelė.
Antra vertus, norinčiųjų sudalyvauti rinkos dalybose skaičius tik auga. „Sony“ ir „Motorola“ jau turi savo laikrodžius, kurie leidžia sąveikauti su išmaniuoju telefonu. Sporto ir navigacijos aksesuarų gamintojai taip pat jau kurį laiką siūlo savotiškus „maršrutinius kompiuterius“ sportininkams ir keliautojams. „Apple“, „Intel“, „Samsung“ ir „Google“ – štai tos kompanijos, kurios atvirai prisipažino, kad domisi panašiais įrenginiais, nors ir nenurodė konkrečių jų pasirodymo rinkoje planų. Apie „Apple“ aktyvumą šioje sferoje galima spręsti vien iš to, jog Japonijoje bandoma užpatentuoti prekinį ženklą „iWatch“.
Puslapis „Phandroid“, remdamasis JAV patentų ir prekinių ženklų organizacijos USPTO skelbiama informacija, praneša, jog kompanija „Qualcomm“ taip pat nori užimti pozicijas „protingiems laikrodžiams“ skirtų komponentų segmente. Patentuojamas prekinis ženklas „TOQ“ aprašo nešiojamą ant riešo telekomunikacinį įrenginį, galintį priimti ir atkurti tekstinius pranešimus, duomenis, vaizdinius ir garso failus.
Tiesa, „Qualcomm“ patentas lengvai aprašytų ir laisvų rankų įrangą, skirtą mobilių telefonų vartotojams. jei atsižvelgtume, kad „Qualcomm“ rinkai siūlo bevielio krovimo technologijas, atitinkamas prekinis ženklas gali būti panaudotas ir daugelyje kitų rinkos segmentų.