Lietuviškose elektroninėse parduotuvėse mažesnėmis kainomis nei tradicinėse prekybos vietose galima įsigyti knygų ir buitinės technikos, tačiau už kompiuterinę įrangą gali tekti sumokėti net ir brangiau, rodo mokėjimo būdo „Sving“ atliktas kainų palyginimo tyrimas. Jo metu paaiškėjo, kad knygos ir spaudos leidiniai internete vidutiniškai kainuoja 10 proc. pigiau, buitinė technika – apie 6 proc. pigiau nei analogiškos prekės fizinėse prekybos vietose.
Vidutiniškai pigesnės Lietuvoje ir kelionės bei lėktuvų bilietai – įsigyjant juos internetu sutaupoma apie 5 proc. sumos. Kur kas sudėtingiau už mažesnę kainą nusipirkti kompiuterių ir jų priedų. Vidutinės kompiuterinės įrangos kainos el. parduotuvėse yra 10–20 proc. didesnės nei kompiuterių salonuose. Pigiau arba tiek pat paprastai kainuoja tik smulki elektronika, kompiuterių priedai.
„Atkaklus pirkėjas gali rasti patrauklesnę kainą tiek internete, tiek fizinėje parduotuvėje. Tačiau tyrimas parodė, kad yra kategorijų, kuriose perkant vienu ar kitu būdu sutaupyti paprasčiau. Taip pat paaiškėjo, kad kai kurių tipų prekių kainų palyginti šiuo metu beveik neįmanoma, nes fizinių ir elektroninių parduotuvių asortimentas pernelyg skiriasi. Pavyzdžiui, tokia situacija yra drabužių kategorijoje – tokių pačių modelių drabužių, kurie siūlomi tradicinėse prekybos vietose, rasti lietuviškose el. parduotuvėse labai sudėtinga“, – pasakoja mokėjimo būdo „Sving“ vadovas Lietuvoje Augustas Štaras.
Anot jo, vertinant tyrimo rezultatus taip pat reikia turėti omenyje, kad kaina – ne vienintelis kriterijus, pagal kurį pirkėjai renkasi vieną ar kitą pirkimo būdą. Pavyzdžiui, nors bilietai į renginius internetu kainuoja tiek pat kiek bilietų kasose, tačiau pirkti juos internetu tiesiog greičiau ir paprasčiau, nes įsigijus galima iš karto atsispausdinti.
Galutinę el. parduotuvėse užsakytų prekių kainą koreguoja jų atvežimo mokesčiai. Jei prekę atveža kurjeris, vidutiniškai už tai tenka mokėti 5–10 Lt. Ši suma priklauso ir nuo prekės svorio – už stambių gabaritų užsakymo atvežimą (pvz. televizorių) gali tekti papildomai sumokėti apie 140 Lt.
Tyrimo metu analizuotos prekių kainos 6-iose populiariose prekių kategorijose: knygos ir spaudos leidiniai, bilietai į renginius, buitinė technika, kompiuterinė technika ir elektronika, drabužiai, kelionės ir lėktuvo bilietai. Kainos lygintos 15-oje elektroninių ir 12-oje fizinių parduotuvių, pasirinktos didžiausios savo kategorijose parduotuvės. Duomenys tyrimui rinkti 2013 m. gegužės 28 – birželio 3 d.