Iki šiol buvo manoma, kad kartu su kompanija „Apple“ sukurta sąsaja „Intel Thunderbolt“ ne tokia populiari yra todėl, kad ši ekosistema yra labai uždara, jos valdikliai ir susiję komponentai kainuoja brangiai, tuo tarpu privalumai nėra jau tokie akivaizdūs, jei lygintume su USB 3.0, kuri nuolat taip pat nuolat progresuoja.
Kompanijos „Intel“ atstovai, bendraudami su puslapio „AppleInsider“ žurnalistais, paaiškino, jog kai kurie iš dabar vyraujančių įsitikinimų (reikia suprasti, stereotipų) jau nėra aktualūs. Pirmiausia dėl to, jog „Thunderbolt“ valdiklių kaina šiandien sudaro ne daugiau 10 dolerių. Nors tai nėra keletas dolerių, kaip USB 3.0 valdiklių atveju, tačiau skirtumas tikrai dešimt kartų, kaip būdavo anksčiau.
Antra, lėta „Thunderbolt“ plėtra buvo nulemta kompanijos „Intel“ noro kruopščiai kontroliuoti produktų, kurie palaiko „Thunderbolt“, kokybę. Sertifikavimo procesas vyko lėtai, ir rinkoje egzistuoja ne daugiau kaip 80 įrenginių, kurie palaiko minėtą sąsają.
Vis tik 2013 metais viskas turi pakrypti geresne linkme – šiuo metu atitinkamas licencijas jau turi apie 220 rinkos dalyvių. Lūžiu tapo 2012 metų IV ketvirtis, kai partnerių skaičius, kurie užsiima „Thunderbolt“ plėtra, smarkiai išaugo. Kitais žodžiais tariant, „Intel“ atstovai visiškai nemano, jog „Thunderbolt“ sąsajos ateitis yra miglota. Įdomu, ką mano kompiuterių vartotojai šiuo klausimu?