Kibernetinės atakos prieš naujienų portalą „Delfi“ ir Kauno miesto savivaldybės interneto tinklalapį patvirtina, kad internetiniai nusikaltėliai nesnaudžia, o artėjant Lietuvos pirmininkavimui Europos Sąjungos (ES) tarybai kibernetinės grėsmės ir jų mastai gali viršyti visus nuogąstavimus, teigia intelektualius informacinių technologijų (IT) sprendimus diegiančios įmonės „Blue Bridge“ specialistai.
„Kauno miesto savivaldybės tinklalapis ar naujienų portalas „Delfi“ gali būti tik tarptautinės programišių pratybos, skirtos pasitikrinti, koks internetinės apsaugos lygis yra būdingas mūsų šaliai. Vėliau galima sulaukti atakų prieš gyventojams kasdieniškai svarbias interneto sistemas, be kurių gyvenimas šalyje gali būti iš dalies paralyžiuotas“, – sako Sigitas Bičiūnas, įmonės „Blue Bridge“ tinklų ir apsaugos sprendimų skyriaus vadovas.
Pasak S. Bičiūno, šimtaprocentinės apsaugos užtikrinti neįmanoma, nes kibernetinės grėsmės keičiasi labai dinamiškai, tačiau diegiantis saugumo sprendimus, kurie apsaugo nuo naujausių grėsmių, galima užtikrinti maksimaliai greitą veiklos atstatymą nukentėjus nuo programišių atakų.
„Šiai dienai yra du būdai, kaip organizacijos gali nuolat tinkamai palaikyti savo interneto tinklalapių apsaugą – skirti investicijų į nuosavą saugumo įrangą, rūpintis jos priežiūra, atnaujinimais, arba pasirinkti sprendimą kaip paslaugą. Pirmuoju atveju, organizacijoms tektų pakloti už įrangą nuo 50 tūkst. litų ir papildomai rūpintis įrangos priežiūra, atnaujinimais, IT specialistų kompetencijos ugdymu, o antruoju – vos kelis šimtus litų per mėnesį skirti interneto portalų apsaugos paslaugai ir tą pačią dieną pradėti ja naudotis. Tiek vienas, tiek kitas variantas yra tinkamas – viskas priklauso nuo organizacijų poreikių ir finansinių galimybių“, – sako įmonės „Blue Bridge“ tinklų ir apsaugos sprendimų skyriaus vadovas.