Elektros skirstymo bendrovė LESTO, Jungtinių Tautų „Pasaulinio susitarimo“ (angl. Global Compact) narė, paskelbė kasmetinę socialinės atsakomybės veiklos pažangos ataskaitą. Per 2012 m. LESTO suaktyvino veiklą socialinės atsakomybės srityje: plėtė racionalaus elektros energijos vartojimo judėjimą, aktyviai veikė aplinkosaugos srityje, vykdė moksleivių ir visuomenės edukacinius projektus. LESTO projektai kaip gerosios praktikos pavyzdžiai pristatyti ir pasauliniu mastu – darnaus vystymosi konferencijoje RIO+20.
Greta tikslo užtikrinti kasdienį kokybišką elektros teikimą, LESTO siekia prie visuomenės gerovės prisidėti ir socialiai atsakinga veikla – tam įgyvendinami bendruomenėms aktualūs projektai, vykdomos švietimo programos saugaus ir tausojančio energijos naudojimo klausimais. Bendrovė siekia kasdien veikti atsakingai, vadovaudamasi darnaus vystymosi principais. Energetinio efektyvumo didinimas, poveikio aplinkai mažinimas tausojant energiją bei saugus ir atsakingas elgesys su elektra – LESTO socialinės atsakomybės veiklos prioritetai.
„Nuolat ieškome būdų veikti pažangiau, pasiekti daugiau, nedidindami sąnaudų. Tai siekiame perteikti ir savo klientams: 2012 m. organizuota antroji, o šiemet – jau ir trečioji racionalaus energijos vartojimo konferencija sulaukė dar didesnio visuomenės dėmesio ir patvirtino, kad energetinio efektyvumo didinimas yra ne mada, o būtinybė“, – teigia Arvydas Tarasevičius, AB LESTO generalinis direktorius. Pasak jo, 2012 m. pabaigoje gautas kvietimas LESTO pirmininkauti Nacionaliniam atsakingo verslo įmonių tinklui (NAVĮT) parodė, kad einame teisinga kryptimi.
2013 m. pirmininkauti tinklui LESTO pakvietė NAVĮT ir Jungtinių Tautų vystymo programos atstovybė, kuri Lietuvoje pristatė „Pasaulinį susitarimą“. 2012 m. JTVP taip pat rekomendavo LESTO socialiai atsakingos veiklos kampanijas pristatyti kaip gerosios praktikos pavyzdžius pasauliniame leidinyje – LESTO socialinės atsakomybės veiklos pavyzdžius pristatęs leidinys buvo platinami didžiausios 2012 m. organizuotos darnaus vystymosi konferencijos RIO+20 (Rio de Žaneiras, Brazilija) metu. Konferencija buvo jau ketvirtasis pasaulio vyriausybių viršūnių suvažiavimas, kuriame buvo sprendžiami pasaulio šalių vystymosi ir aplinkosaugos klausimai.
A. Tarasevičiaus teigimu, socialinės atsakomybės veiklose itin svarbi bendrovės darbuotojų savanorystė, jų asmeninis indėlis į darnesnės visuomenės ir aplinkos kūrimą – dalyvavimą aplinkosaugos akcijose, vienijimąsi padėti socialiai jautrioms ir pažeidžiamoms visuomenės grupėms. 2012 m. LESTO prisidėjo prie visuotinės „Žemės dienos“, Europos „Darnios energetikos savaitės“, aktyviai dalyvavo „DAROM“ ir kitose savanoriškose socialinėse iniciatyvose.
LESTO bendradarbiauja su bendruomenėmis ir 2012 m. atsakingo verslo apdovanojimuose bendrovė buvo pripažinta „Metų bendruomeniškiausia įmone 2011“ – jai įteiktas Nacionalinis atsakingo verslo apdovanojimas, skirtas už pažangą vystant bendruomeninius projektus, glaudžiai susietus su įmonės siekiais bei sisteminį požiūrį į partnerystę.
2012 m., įgyvendinant JTVP projektą „Vartai: socialinės ir aplinkosauginės verslo inovacijos“, LESTO, bendradarbiaudama su nevyriausybine organizacija „Aplinkosaugos inovacijų ir technologijų centras“ (ECAT), peržiūrėjo socialiai atsakingos veiklos prioritetus per darnaus vystymosi prizmę įtraukdama į šį procesą per 140 darbuotojų. Projekto rezultatas – atnaujintos darnaus vystymosi kryptys (apimančios valdymo, aplinkosaugos (technologijų), verslo aplinkos ir plėtros sritis, darnaus vystymosi politiką, rodiklių nustatymą ir darnaus vystymosi kompetencijų ugdymą), taip pat atnaujinti darnaus vystymosi principai:
- elektros energijos tiekimo užtikrinimas, skatinantis ekonominę ir socialinę plėtrą išsaugant aplinką;
- efektyvus gamtos išteklių naudojimas;
- sumanus ir efektyvus energijos naudojimas ir poveikio aplinkai mažinimas elektros skirstymo ir naudojimo metu;
- tausojančio požiūrio į aplinką skatinimas darbuotojų, visuomenės ir tiekėjų tarpe.
Bendrovės pažanga ir indėlis kuriant energiją ir aplinką tausojančią visuomenę 2012 m. pristatomas trečioje socialinės atsakomybės pažangos ataskaitoje, parengtoje atsižvelgiant į „Global Compact“ principus, kurie grindžiami žmogaus teisių, darbuotojų teisių, aplinkosaugos, kovos su korupcija principais.