Šių metų sausį pasiekusi 60 mln. parduotų „Windows 8“ licencijų riboženklį, korporacija „Microsoft“ dabar jau giriasi, kad pardavė daugiau nei 100 mln. licencijų naujai operacinei sistemai. Pastaruoju metu amerikiečiai neskelbė daug informacijos apie šį rizikingą ir prieštaringai vertinamą produktą, tačiau pusmečio po išleidimo sukaktis ir „jubiliejiniai“ skaičiai paskatino juos vėl skleisti žinią, rašo „The Verge“.
Naujosios operacinės sistemos pardavimų rezultatai yra labai panašūs į tuos, kurie buvo pačioje „Windows 7“ pardavinėjimo pradžioje – ta sistema 100 mln. parduotų licencijų ribą pasiekė 2010 metų balandžio 27 dieną (oficiali išleidimo data – 2009 m. spalio 22).
Įvertinus tai, kad naujausi rinkos analitikų IDC ir „Gartner“ duomenys patvirtina, jog tradicinių kompiuterių rinka traukiasi (tai matosi ir iš besitraukiančių kompiuteriais prekiaujančių įmonių pajamų), „Microsoft“ sugeba parduoti tikrai nemažai licencijų. Nors šie skaičiai neatskleidžia bendro kompiuterių rinkos vaizdo, „Microsoft“ mėgėjams tikriausiai smagu matyti, kad naujoji sistema nekrito veidu į purvą ir yra perkama ne prasčiau nei „Windows 7“.
Kiek sudėtingesnis klausimas – kaip „Microsoft“ sekasi įrenginių su lietimui jautriais ekranais rinkoje? Kol kas parduotuvių lentynose tokių kompiuterių nėra daug, o ir esantys yra santykinai brangūs, juos lyginant su alternatyvomis be lietimui jautrių ekranų.
„Microsoft“ neskelbia „Surface“ planšetinių kompiuterių pardavimų duomenų, nors IDC surinkti duomenys rodo, jog „Microsoft“ užsakovams išsiuntė 900 000 vienetų šių įrenginių. Liūto dalį sudarė „Surface Pro“ kompiuteriai su pilnaverte operacinės sistemos versija. Tuo tarpu „Windows RT“ versija, kuri diegiama ir į mažiau dėmesio sulaukusius „Surface RT“ kompiuterius, buvo kritikuojama „Microsoft“ partnerių, gaminančių planšetinius kompiuterius, mat apribotai operacinei sistemai „stinga vertės“, ji yra „nuvilianti“ ir vis aštriau kritikuojama.
Tiesa, ši kritika nereiškia, kad „Microsoft“ ketina atsisakyti „Windows RT“ – „Mūsų įsipareigojimas ARM platformai yra labai stiprus. Manau, nemažai nuveikėme įsiklausydami į savo partnerių nuomonę apie tai, ko jie norėtų iš ARM platformos. Mes klausome, mes vystome sistemą ir, manau, po kelių ketvirčių „Windows RT“ ir ARM įrenginių lankstumas padidės“, – sakė viena iš „Windows“ padalinio vadovių Tami Reller.