HP pristatė išplėstų galimybių perdirbimo sprendimus, kurie padės kompanijos klientams Europoje, Artimuosiuose Rytuose ir Afrikoje sumažinti spausdinimo darbų daromą poveikį aplinkai ir pasinaudoti originaliųjų HP spausdinimo medžiagų kokybės teikiamais privalumais.
Būdama lydere didinant spausdinimo ekologinę darną, HP kompanija dirba su gamintojais, prekybininkais ir nevyriausybinėmis organizacijomis, kad sukurtų sprendimus, kurių poveikis aplinkai yra mažesnis. Tai apima visą grandinę – nuo dizaino ir produktų gamybos iki jų naudojimo bei eksploatacijos pabaigos ir perdirbimo.
„Mūsų klientai nori spausdinimo sprendimų, kurie yra kokybiški ir patikimi, su patvirtintomis aplinkosauginėmis charakteristikomis, – teigė HP Europos, Artimųjų Rytų ir Afrikos regiono spausdinimo sistemų eksploatacinių medžiagų kategorijos viceprezidentas David Ryan. – HP metodas apima visą kelią nuo novatoriško bei ekologiškai darnaus gaminių dizaino iki nemokamų bei paprastų perdirbimo galimybių pasiūlymo, kuriomis žmonės gali pasitikėti“.
Kompanijos vykdoma ir pirmaujanti rinkoje perdirbimo programa, pavadinta „HP Planet Partners“, sudaro galimybes klientams atiduoti panaudotas originaliąsias HP dažų kasetes perdirbimui, kuris yra dalis uždaro plastiko perdirbimo proceso. Iki šiol klientai visame pasaulyje, naudodamiesi „HP Planet Partners“ programa, perdirbo daugiau nei pusę milijardo HP rašalinių bei lazerinių spausdintuvų dažų kasečių.
„HP Planet Partners“ programa yra nemokama ir prieinama klientams 34-iose Europos, Artimųjų Rytų ir Afrikos regiono šalyse. Ja pasinaudoti lengva, pradėti galima nuo apsilankymo interneto svetainėje arba autorizuotame HP mažmeniniame surinkimo (angl. HP Authorised Retail Collection) punkte.
Bendradarbiaudama su keletu mažmeninės prekybos tinklų šiame regione, tokiais kaip „Staples“, „Makro“, „Dixons“ ir „ElCorteIngles“, HP neseniai išplėtė surinkimo tinklą, kurį, kaip numatoma, sudarys daugiau nei 9000 surinkimo taškų visame pasaulyje.
Vokietijoje, Austrijoje, Šveicarijoje ir Prancūzijoje HP dabar aktyviai dirba su specializuota IT produktų perdirbimo kompanija „AfB Group“, kurios 50 procentų darbuotojų yra žmonės su fizine negalia. „AfB“ surenka, rūšiuoja ir grąžina panaudotas originalias HP rašalo ir dažų kasetes HP perdirbimui. Šis bendradarbiavimas neseniai išplėstas po to, kai Austrijoje buvo sėkmingai įgyvendintas bandomasis projektas, kurio metu „AfB“ surinko daugiau nei 10 tūkstančių dažų kasečių iš beveik 200 įmonių.
Remdamasi šiuo bendradarbiavimu ir kitomis iniciatyvomis, HP siekia perdirbti 1,6 mln. tonų elektroninių gaminių bei eksploatacinių medžiagų iki 2015 metų pabaigos.
HP novatoriškame uždaro ciklo plastiko perdirbimo procese naudoja iš perdirbtų dažų kasečių ir kitų panaudotų daiktų išgautą plastiką, iš kurio gaminamos naujos originaliosios HP dažų kasetės. Iki šiol HP perdirbo 776 tūkst. tonų elektronikos gaminių ir originalių HP spausdinimo kasečių visame pasaulyje. HP taip neleido į sąvartynus patekti 280 mln. dažų kasečių ir daugiau nei 2 mlrd. panaudotų plastikinių butelių.
Palyginus su nauju plastiku, perdirbto plastiko naudojimas HP rašalo kasetėse nuo 2010 metų sąlygoja maždaug 33 proc. mažesnį „anglies pėdsaką“, net ir įskaičiavus poveikį, kurį turi surinkimas, transportavimas ir apdorojimas. Skaičiuojama, kad dažų kasečių gamybai naudojant perdirbtą plastiką vandens poreikis mažėja iki 89 procentų.
Būdama didžiausia informacinių technologijų infrastruktūros, programinės įrangos, paslaugų ir sprendimų tiekėja, HP užima unikalią poziciją, kurioje būdama gali priimti iššūkį sumažinti energijos naudojimą ir atliekų kiekį. Kompanija mato beprecedentes galimybes pakeisti viso pasaulio gyvenimo būdą panaudojant vis didesniu ekologiniu darnumu pasižyminčius gaminius bei sprendimus, kurie padeda žmonėms klestėti.