„NAND Flash“ atminties mikroschemų pagrindu sukurti SSD kaupikliai nuo pat pradžių pasiūlė didelę spartą ir nedidelį energijos suvartojimo lygį, tačiau jų plačiam paplitimui trukdė nuomonė, kad jie turi nedidelį ilgaamžiškumo rodiklį, o ir panašių sprendimų kainos keleriopai viršijo panašios talpos standžiųjų diskų įsigijimo kaštus.
Vis tik kompanijos „Samsung“ atstovai, kuriuos cituoja puslapis „X-bit labs“, aiškina, kad dabar situacija keičiasi į gerąją pusę, o tai leidžia firmoms dažniau pagalvoti apie tradicinių standžiųjų diskų su magnetinėmis plokštelėmis atsisakymą ir pasirinkti būtent SSD kaupiklius. Visų pirma, SSD suteikia daug tolygesnį produktyvumo lygį, kadangi jiems negalioja tos jėgos, kurios būdingos standiesiems diskams su besisukančiomis magnetinėmis plokštelėmis.
Antra, verslo klasės SSD diskai jau seniai padidino savo ilgaamžiškumo rodiklį iki tokio lygio, kurie būdingi standiesiems diskams – maždaug 1.6 mln. valandų SSD prieš 2 mln. valandų HDD atveju. Trečia, „NAND Flash“ atminties mikroschemų kainos nuolat mažėja. Be to, SSD savininkai gali sutaupyti ir elektros energijos, kadangi tokie kaupikliai yra ekonomiškesni. Duomenų saugojimo ir apdorojimo centruose, kur kaupiklių skaičius yra labai didelis, pastarojo faktoriaus įtaka ypač svarbi. Žinoma, daug didesnis produktyvumo lygis taip pat yra svarbi priežastis, kodėl verta pereiti prie SSD.
Aišku, kompanijos „Samsung“ argumentai yra svarūs ir juos nuginčyti sudėtinga. Antra vertus, reikia pažymėti, kad nėra dūmų be ugnies: P. Korėjos elektronikos gigantas yra didžiausias pasaulyje „NAND Flash“ atminties mikroschemų gamintojas, tad panaši agitacinė retorika neturėtų stebinti.