Šiandien viską galima nusipirkti internetu. Virtualios parduotuvės nebėra naujiena jau seniai. Tačiau įsivaizduokite virtualų turgų, kuriame galite įsigyti trimatės kompiuterinės grafikos modelių... Eifelio bokštas, JAV prezidento Barako Obamos biustas, naujausias „Mercedes Benz modelis“: viskas vienoje vietoje.
„CGTrader“ „startupas“, lygiai prieš du metus tebuvęs perspektyvaus verslo idėja. Idėja, užgimusi siekiant sukurti sąžiningą sistemą 3D objektų pardavimui. Idėja, kuri šių metų pradžioje iš rizikos kapitalo „Practica Capital“ pritraukė 640 tūkst. Lt. investicijų.
Idėja, kurios virtualiose vitrinose jau patalpinta daugiau nei 10 tūkst. modelių. Skaitmeninio meno ribos plečiasi, kasdien tobulėjant 3D spausdinimo industrijai ir augant šių produktų paklausai. Todėl „CGTrader“ kūrėjai siekia įsitvirtinti naujojoje 3D rinkoje, apjungdami įvairius kompiuterinės grafikos modelius.
Šiandien du metai, kai įmonė veikia panašiu principu kaip sėkmingos nuotraukų ir vektorinės grafikos prekybos sistemos. Tačiau tiek iš lokalios, tiek ir iš globalios rinkos „CGTrader“ išsiskiria keliais esminiais bruožais.
Pirma, įmonė netarpininkauja tarp pirkėjo ir pardavėjo. Virtualiame 3D modelių turguje viskas vyksta tiesiogiai. Tarsi „eBay“ parduotuvėje, subalansuotoje 3D kūrėjams.
„Mūsų verslo ir įkainojimo modelis yra palankesnis ir pelningesnis dizaineriams. Mūsų konkurentai elgiasi labiau kaip tarpininkai, o mes pasirinkome kitą kelią. Čia vartotojai ir kūrėjai bendrauja ir prekiauja tiesiogiai. Todėl menininkas gali uždirbti daugiau, kai tuo tarpu klientas moka mažiau. Taip kūrėjui suteikiama galimybė gauti 95 % pelno ir įgyti didžiausią motyvaciją“, – apie „CGTrader“ išskirtinumą pasakoja įmonės vadovas Marius Kalytis.
Antra, „CGTrader“ siekia atnaujinti atsiskaitymą už parduotus kūrinius, įvedant naują autorinių honorarų modelį. „Šios pramonės problema yra ta, kad autoriniai menininkų atlyginimai paprastai yra labai maži. Jei sukuri 3D modelį, dažniausiai gali gauti tik 40 % ar 60 % nuo pardavimų“, – sako komandos marketingo specialistė Dalia Lašaitė.
Trečia, 3D modelių turgaus įkūrėjai yra įsitikinę, kad trimatės grafikos dizaineriai gali pilnai išgyventi iš savo talento, parduodami 3D modelius interneto parduotuvėse.
Šiuo metu „CGTrader“ komanda, nepaisydama darbo valandų, kuria visiškai naują sistemą, kuri bus daug patogesnė tiek dizaineriams, tiek klientams. Lygiagrečiai siekiama suburti kuo didesnę ir glaudesnę 3D kūrėjų bendruomenę, pritraukti pirkėjus iš tolimiausių pasaulio kampų bei sukurti platformą, kurioje