Korporacija „Google“, jau ne karto susipykusi su Kinijos komunistine valdžia, panašu, ir toliau bus padidinto dėmesio centre, ir paskutinė informacija, kurią paviešino naujienų agentūra „Reuters“, tą dar kartą patvirtina.
Kinijos pramonės ir informacinių technologijų ministerija oficialiai pareiškė, jog mobilios operacinės sistemos „Android“ populiarumas šalyje leidžia kalbėti apie labai didelę priklausomybę. Oficialūs Vyriausybės atstovai teigia, jog OS branduolyje naudojamos technologijos ir plėtros planai per daug griežtai kontroliuojama vieno žaidėjo – amerikiečių korporacijos „Google“.
Reikia pripažinti, kad kinų valdžios atstovų pasisakymai turi nemažai tiesos. „Android“ populiarumas iš tikrųjų auga kaip ant mielių. Štai 2012 m. IV ketvirtyje išmaniųjų telefonų su „Android“ OS dalis siekė 70,1 %, kai tuo tarpu „iOS“ kontroliavo 21 % rinkos. Reikia pažymėti, kad Kinijos rinka yra viena tų, kuriai „Android“ turėtų dėkoti dėl savo sparčiai augančio populiarumo: jei tikėti analitikų pateikiamais duomenimis, net trečdalis visų „Android“ išmaniųjų telefonų per praėjusių metų paskutinį ketvirtį buvo išsiųsta būtent į Kiniją. Savo ruožtu, pačioje Kinijoje net du trečdaliai išmaniųjų telefonų (ne tik užsienio kompanijų, tačiau vietos gamybos) taip pat dirba su operacine sistema „Android“.
Akivaizdu, kad toks problemos kėlimas į tokį aukštą lygmenį gali neigiamai atsiliepti „Google“ dalyvavimui Kinijos rinkoje. Kol kas šios šalies Vyriausybė nepateikė jokių pasiūlymų, kaip būtų galima spręsti šį klausimą, tačiau žinant komunistinės vyriausybės galias, amerikiečių kompanijos produkcijai bei veiklai apskritai gali būti sudarytos tikrai nemenkos kliūtys.
Aišku, Kinijos vyriausybei nepatinka ir kitas „Android“ konkurentas – „Apple“ proteguojama „iOS“, taigi viena iš alternatyvų turėtų tapti kompanijos „Baidu“ kuriama operacinė sistema. Pastaroji yra pagrindinis „Google“ konkurentas Kinijos teritorijoje. „Google“ laiko „Baidu“ sprendimą „Android“ atšaka, taigi visokeriopai trukdo jos plėtrai ne tik Kinijos viduje, tačiau ir išorėje. Nenuostabu, kad tokie veiksmai galėjo įtakoti oficialių vyriausybinių institucijų reakciją, juolab, kad galima spėti ir apie tam tikrus protekcinius veiksmus, kurie vyksta „Google“ užnugaryje. Pats paieškos gigantas kol kas nepakomentavo Kinijos Vyriausybės atstovų pareiškimų, tačiau susirūpinti tikrai verta.