Analitikų atlikti skaičiavimai rodo, kad maždaug 60 proc. parduodamų mobiliųjų įrenginių priklauso biudžetiniam segmentui, ir šis rodiklis ateityje tik augs, kadangi „išmanizacijos“ poreikį jaučia ir besivystančių šalių vartotojai, kuri negali įsigyti brangių sprendimų, tokių kaip „iPhone“, „Galaxy S III“ ar „LG Optimus G“. Tokiu būdu, kaip teigia puslapis „EE Times“, nauja išmaniųjų telefonų bei planšetinių kompiuterių banga turėtų tapti sprendimai, kurie kainuos vos 100 JAV dolerių (~260 Lt).
Toks tikslas yra visai realus, ypač kai apie tai kalba ne „Intel“ ar „Microsoft“, tačiau britų kompanija „ARM Holdings“, kurios architektūriniai sprendimai naudojami absoliučioje daugumoje dabartinių mobiliųjų įrenginių. Teigiama, kad kainodara yra vis dar ta vieta, kuri neleidžia išmaniesiems telefonams ir planšetiniams kompiuteriams tapti masiniais dalykais, o apie tai ARM atstovas „Dipesh Patel“ kalbėjo neseniai pasibaigusiame renginyje „Common Platform Technology Forum“.
ARM atstovo teigimu, šiuo metu visame pasaulyje suskaičiuojama apie 5 mlrd. mobilių telefonų (o jų skaičius dar šiemet prilygs Žemės gyventojų skaičiui), tačiau tik 1 mlrd. iš jų yra išmanieji telefonai. Pavyzdžiui, technologijų skvarba garsėjanti JAV gali pasigirti, kad tik 48 % vartotojų čia turi išmaniuosius telefonus. Atitinkamai kitose šalyse šis rodiklis yra dar mažesnis, ypač jei kalbėtume apie besivystančias rinkas. Štai Kinijoje jis lygus 24 %, Brazilijoje sudaro 20 %, Indijoje apskritai vos 4 %.
„Dipesh Patel“ mano, jog 100 JAV dolerių kainuosiantys išmanieji telefonai nemažai vartotojų gali tapti puikiu būdu prisijungti prie Interneto (neretais atvejai, ir vieninteliu tokiu įrenginiu). Aišku, pasiūlyti ir tam tikri receptai tokiai idėjai įgyvendinti praktikoje. Viena iš jų, tai „Cortex-A7“ architektūros keturių branduolių procesoriai, kuriuos kompanija propaguoja jau ne pirmus metus. Kitu receptu galėtų būti aktyvesnis Kinijos OEM gamintojų įtraukimas į pigių mobiliųjų įrenginių gamybą.
Kartu pasiūlytas ir 100 dolerių kainuojančio planšetinio kompiuterio receptas. Jame galėtų būti keturių branduolių procesorius, 7“ įstrižainės ekranas, 512 MB operatyvios atminties, 16 GB talpos duomenų kaupiklis ir „Wi-Fi 802.11n“ standartą palaikantis modulis. Dabar kai kuriuose biudžetiniuose sprendimuose naudojami „Cortex-A5“ branduoliai, „Dipesh Patel“ teigimu, vis tik yra netgi žemiau to, kas įsivaizduojama, kalbant apie pigiausių produktų segmentą.