Netyla spekuliacijos apie tai, kas gi nutiks kompanijai „Samsung“, jei jos didžiausias puslaidininkių užsakovas – korporacija „Apple“ – perkels savo „iPhone“ ir „iPad“ skirtų procesorių gamybą iš korėjiečių konvejerių į taivaniečių TSMC gamyklas. Jau rašėme, kad šių metų I ketvirtyje „Apple“ gali gauti pirmąją procesorių partiją iš TSMC, o 2014 m. gali apskritai įvykti taip, kad „Samsung“ apskritai neteks „Apple“ procesorių užsakymų.
Analitikai iš „DigiTimes Research“ jau pateikė savo versiją, teigdami, kad „Samsung“ nėra ko baimintis – netektis iš „Apple“ pusės galės būti kompensuoti savo produkcija, kuri, kaip žinia, nuolat populiarėja, taigi gamybiniai pajėgumai galėtų būti perorientuoti į savų poreikių tenkinimą, juo labiau, kad yra nemaža tikimybė, kad bus pritraukti nauji klientai, pavyzdžiui, kompanija „Qualcomm“, kuriai ARM architektūros procesorių reikia ne ką mažiau, nei kampanijai iš Kupertino.
Tarsi antrindama taivaniečių analitikams, kompanijos „Asymco“ ekspertai nusprendė vaizdžiai parodyti, kaip klostysis situacija, jei viskas įvyks taip, kaip prognozuojama. Buvo pasitelkti tos pačios „DigiTimes Research“ turimi duomenys ir sudarytas prognozuojamas „Samsung“ gamybinių resursų pasiskirstymas „post-apokaliptiniu“ laikotarpiu.
Šiuo metu apie du trečdaliai „Samsung“ pajėgumų skirta „Apple“ poreikiams tenkinti, o tai praėjusiais metais sudarė apie 226 mln. procesorių. Tam tikru laikotarpiu, jei „Samsung“ neras kuo užpildyti žiojėjančios spragos ir jei nebus padidinti savo produkcijos pardavimai, korėjiečių pajamų skiltyje kiekvieną ketvirtį atsirasti maždaug kelių milijardų JAV dolerių spraga. Antra vertus, kol kas yra dar labai daug nežinomųjų, juo labiau, kad „Apple“ negali staiga atsisakyti „Samsung“ paslaugų dėl tam tikrų įsipareigojimų, numatytų sutartyse, gamybos perkėlimo sudėtingumo ir t. t. Taigi reikia manyti, kad korėjiečiai turės laiko pasiruošti blogiausiam scenarijui, kurio gali ir nebūti.