Tradicinė bankininkystė, kokią mes įsivaizduojame dabar, greitu metu gali tapti praeitimi, kadangi nuolat stebime ne tik audringą interneto, bet ir mobiliųjų įrenginių plėtrą. Vokiečių banko „Deutsche Bank“ analitikai savo kolegas įspėja, kad išmanieji telefonai ir į juos panašūs elektroniniai įrenginiai po truputį išstums paprastas bankų korteles, skirtas sąskaitų apmokėjimui už įvairius pirkinius ar paslaugas.
Dar mažiau palankios prognozės susijusios su tradicine bankų sistema: eidamos koja kojon su technologijų revoliucija, matoma apmokėjimų sistemose, pasaulinio lygio interneto kompanijos gali žengti kitą logišką žingsnį, pradėdamos plėtoti savo nuosavas vartotojų aptarnavimo sistemas, kurios leistų imti kreditus ir išsaugoti pinigus depozitinėse sąskaitose. Galų gale, tokios kompanijos, kaip „Google“ ir „Apple“, turi milžiniškas vartotojų duomenų bazes, o nepasinaudoti tokiu pranašumu būtų beveik nuodėmė.
Ateityje mes visai galime pamatyti „Google“ banką ir „Apple“ banką, kurių pasirodymas gali atimti nemažai rinkos dalies iš tradicinių bankų. Po visų šių prognozių „Deutsche Bank“ analitikas daro išvadą, kad egzistuojantiems bankams yra labai svarbu investuoti į naujas technologijas, kurios leistų išlikti konkurencingais naujame amžiuje.
Reikia pripažinti, jog jau šiandien tradiciniai bankai gauna tikrai netikėtus, tačiau tikrai galingus konkurentus, tokius kaip „Google“, „Amazon“, „Apple“, „PayPal“ – visos šios kompanijos dirba prie mobilių mokėjimų sistemų. Pavyzdžiui, jau dabar „PayPal“ klientų duomenų bazė niekuo nenusileidžia daugelio išsivysčiusių šalių bankų bazėms.
Vis dar besitęsianti pasaulinės ekonomikos krizė leidžia konstatuoti, kad daugelis Vakarų šalių bankų patyrė milžiniškus nuostolius, tuo tarpu patys klientai vis mažiau pasitiki tradicine bankininkyste (net ir Lietuvoje toli pavyzdžių ieškoti nereikia). Jei tikėti „Deutsche Bank“ duomenimis, tokiose šalyse, kaip Vokietija, Ispanija, Italija ir D. Britanija nuo 60 % iki 80 % žmonių kalba, jog jie 2012 metais ėmė mažiau pasitikėti bankais. Tuo pačiu metu atsiskaitymai negrynaisiais pinigais per virtualias pinigines sparčiai vystosi. Jau šiandien nebankinės struktūros kontroliuoja apie 6 % piniginių operacijų, o 2013 m. šis rodiklis turėtų išaugti iki 8 %.
Beje, visai neseniai, dar lapkričio mėnesį, kompanija „Google“ pareiškė, jog nori padaryti jos skaitmeninių piniginių „Google Wallet“ virtualias sąskaitas realiomis, išleidžiant plastikines korteles, susijusias su jos mokėjimų sistema. Tvirtinama, jog perspektyvoje toks žingsnis gali paversti paieškos gigantą į pilnavertį pasaulinio lygio banką.