Praėjo du mėnesiai po operacinės sistemos „Windows 8“ debiuto, ir jau galima kalbėti apie tam tikrą šios programinės platformos populiarumo statistiką. Tiesa, analitikų kompanijos „Net Applications“ gauti duomenys kompanijos „Microsoft“ tikrai nenudžiugintų. Remiantis naujausia informacija, „Windows 8“ šiuo metu tvirtai laikosi įsikibusi lėčiausiai populiarėjančios „Microsoft“ operacinės sistemos titulo, atėmusi jį iš „Windows Vista“, kurią kritikavo visi, kas tik netingėjo.
Taigi gruodžio 22 d. statistika rodė, kad „Windows 8“ užima vos 1,6 % visų sistemų, įskaitant stacionarius ir nešiojamuosius kompiuterius. Palyginimui: per minėtą laikotarpį, t. y. praėjus debiutui beveik dviem mėnesiams, „Windows Vista“ dalis sudarė 2,2 % visų kompiuterių. Dar blogiau yra tai, jog per antrąjį mėnesį „Microsoft“ naujoko dalis išaugo vos 0,4 %, taigi populiarumo augimo dinamika jau spėjo sulėtėti. Savo laiku „Windows Vista“ per antrą mėnesį, atvirkščiai, savo rinkos dalį padvigubino. Jei atsižvelgtume į visų tipų įrenginius, įskaitant išmaniuosius telefonus, planšetinius kompiuterius ir žaidimų konsoles, „Windows 8“ rinkos dalis būtų dar mažesnė – 1,4 %.
Nežiūrint į ne visai džiugius pirmus debiuto mėnesius, analitikams nė į galvą neateina mintis lyginti naująją „Microsoft“ operacinę sistemą su „Windows Vista“. Kol kas rinkos lyderiu yra „Windows 7“ su 45,6 %, už jos yra jau virš dešimtmečio skaičiuojanti „Windows XP“ su 39 %. Kompanijai „Microsoft“ nesėkminga metų pabaiga daugiausia susijusi asmeninių kompiuterių pardavimų mažėjimu, kuris 2012 metų spalį, lyginant praėjusiu metų analogišku laikotarpiu, buvo 13 % mažesnis. Taigi, nenuostabu, kad ir „Windows 8“ pardavimai buvo menkesni, nei tikėtasi.