Tuo metu, kai migracija prie naujų technologinių procesų ne tik atpigina, tačiau kartais ir pabrangina mikroschemų savikainą, o makroekonominė situacija ir konkurencinė aplinka reikalauja taupyti, kompanija AMD nevalingai pagalvoja apie technologinių procesų optimizavimą. Kompanijos vadovo Rory Reado ketinimai iki minimumo sumažinti technologinių normų skaičių ir taip siekti unifikacijos jau buvo publikuoti kiek anksčiau, tačiau dabar pasirodė dar įdomesni šio procesorių gamintojo pasvarstymai ir ateities planai.
Konferencijoje „Raymond James“ kompanijos AMD atstovai leido suprasti, kad kompanija ketina naudoti senus ir patikrintus technologinius procesus kuo ilgiau. Migracija prie naujų technologinių normų nuolat sudėtingėja, taigi per artimiausius keletą metų pamatiniu technologiniu procesu kompanijai AMD turėtų tapti 28 nm. Apie 20 nm įsisavinimą kompanija kol kas nekalba.
AMD atstovų teigimu, pavyzdys su 40 nm technologines normas naudojančiais „Brazos“ platformos procesoriais parodė, jog jie sugebėjo efektyviai konkuruoti su produktais, kurie „Brazos“ aplenkė technologiniais procesais keliomis kartomis į priekį. Senoji technologija suteikia pasitikėjimo, kad bus gauta daugiau tinkamos produkcijos, o gamyba nebus silpnąja vieta, kartu galima kalbėti ir apie prognozuojamą savikainos lygį. Akivaizdu, jog šiuo atveju AMD ketina laikytis konservatyvių vertybių politikos.
Reikia pažymėti, kad ilgas vieno technologinio proceso gyvavimo ciklas ir maksimali unifikacija naudinga kompanijai AMD, kalbant apie procesorius su skirtingos architektūros branduoliais, įskaitant tuos atvejus, kai gaminama skirtingiems užsakovams su jų skirtingais poreikiais. Vieno technologinio proceso ribose mažėja rizika, mažėja išlaidos, paspartėja kūrimo procesas ir pasiruošimas serijinei gamybai. Savo ruožtu, korporacija „Intel“ šiuo metu mano, jog gali sau leisti diegti naujus technologinius procesus septynmyliais žingsniais, taip paliekant galioti Mūro dėsnį dar kažkiek metų į priekį. Kieno strategija pasiteisins, parodys (o gal ir dabar matosi) ateitis.