Metų pabaiga – tai tas laikotarpis, kai žmonės kuria ateities planus. Kompanijos šiuo atžvilgiu nėra išimtis, kadangi jas taip pat valdo žmonės. Gana netikėtą žinią išplatino puslapis „Bright Side Of News“, tuo tarpu žvelgiant į kai kurios žiniasklaidos isteriją dėl artėjančios pasaulio pabaigos, visa tai gali pasirodyti ne tokia jau ir fantastika.
Taigi, žurnalistai, kurie remiasi šaltiniu iš Jungtinių Arabų Emyratų – šalies, turtingos ne tik nafta, tačiau ir informuotais investuotojais, teigia, kad „Intel“ ir „nVidia“ sėdo prie derybų stalo, o dienos klausimas – tai antrosios nepriklausomybė ir beveik tuščia pirmosios vadovo kėdė. Šaltinis paaiškina, kad „Intel“ gali „praryti“ nVidia, o mainais gali pasiūlyti užimti „nVidia“ įkūrėjui ir dabartiniam vadovui Jen Hsun Huangui korporacijos „Intel“ prezidento postą!
Kai „Intel“ pranešė apie Paulo Otellini sprendimą kitų metų gegužės mėnesį palikti savo postą, buvo padaryta pastaba apie kompanijos pasiruošimą ieškoti pamainos ne tik „Intel“ viduje, tačiau ir išorėje. Tiesa, pats Paulas Otellini įsitikinęs, jog jo postą perimsiantis žmogus bus surastas tarp dabartinės kompanijos vadovybės – naujo žmogaus supažindinimas su situacija gali užimti per daug laiko (net iki kelerių metų, o tai būtų neatleistina prabanga).
Šiuo metu „nVidia“ rinkos kaina siekia apie 7,82 mlrd. JAV dolerių. Procesorių gigantas, kuris vien praėjusiais metais gavo 17,5 mlrd. dolerių grynojo pelno, gali sau leisti tokią kalėdinę dovanėlę, net jei būtų kalba apie didesnę sumą. Tiesa, tokio sandorio motyvai nėra visiškai aiškūs. „nVidia“ turi konkurencingų sprendimų grafinių procesorių srityje. Ir jei savo ambicijas diskretinių adapterių segmente Intel padėjo į stalčių, tai susidomėjimas integruota grafika iš „Intel“ pusės yra tikrai didelis.
Antra vertus, energetiškai efektyvių procesorių planšetėms ir išmaniesiems telefonams poreikis iš Intel pusės vargu, ar galės būti pilnai kompensuotas „Tegra“ sprendimų dėka – vis tik tai yra „priešiškos“ ARM stovyklos produkcija. Skaičiavimų spartintuvų rinka, kur „Xeon Phi“ potencialiai konkuruoja su „nVidia Tesla“, nors ir pasižymi dideliu pelningumu, tačiau savo mastais yra vis dar kukli, kad taptų tokio sandorio priežastimi. Žodžiu, šiuo metu yra daugybė klausimų, kad būtų galima patikėti šaltiniu. Vis tik jei toks stebuklas įvyks, reikia būti tam pasiruošusiems – liūdėti tikrai neteks.