Kompanijos „Intel“ vadovas Paulas Otellini konferencijoje, vykusioje „Sanford Bernstein“ pasidalino savo vizija apie puslaidininkių pramonės ateitį. Jo teigimu, perėjimas prie 450 mm silicio plokštelių naudojimo, žaidėjų šioje rinkoje skaičių gali sumažinti dvigubai.
Perėjimas prie naujo dydžio plokštelių, o taip pat EUV-litografijos kainuos labai brangiai. Praeities pamokos rodo, kad migracija prie naujo dydžio plokštelių privertė pasitraukti iš žaidimo apie pusė visų rinkos dalyvių, kuriems modernizacija pasirodė per daug brangiu malonumu. Vis tik kompanija „Intel“ su optimizmu žvelgia į ateitį, juo labiau, kad ji yra viena iš lyderių, įsisavinant naujus technologinius procesus. Praėjusiais metais buvo investuota didelė suma į kompaniją ASML, kuri yra vienas iš puslaidininkių mikroschemoms gaminti skirtos įrangos gamintojų lyderių.
Atsižvelgiant į šiuo metu esamas „Intel“ gamybos apimtis bei galimą (kompanijos atstovai tiki, kad sėkmingą) pasirodymą milžiniškoje mobilių įrenginių rinkoje, perėjimas prie 450 mm plokštelių gali padaryti tikrai nemažą įtaką šiam procesorių gamintojui. Tai leistų sumažinti mikroschemų gamybos savikainą, o tai visiškai nepakenks, kovojant su ARM architektūros procesoriais. Savo ruožtu, kitoms kompanijoms (tame tarpe ir didelėms), kurios neturi savo gamybinių pajėgumų (pavyzdžiui, AMD), pokyčiai gali būti gana skaudūs dėl kontraktinių gamintojų skaičiaus mažėjimo. Šiuo metu tiksliai žinoma, kad 450 mm plokšteles be „Intel“ naudos ir TSMC, kuri planuoja tai pradėti daryti 2018 m.
Toje pačioje konferencijoje Paulas Otellini užsiminė, kad kompanijos klientų, kurie naudojasi kontraktinės mikroschemų gamybos paslaugomis, skaičius artimiausioje ateityje išaugs. Kai kurie iš potencialių klientų šiuo metu naudojasi kitų kompanijų paslaugomis, todėl kol nebus galutinai pereita prie „Intel“ gamybinių pajėgumų, tikslesnės informacijos išduoti jis nenorėjo, nors gandai tarp visų kitų kompanijų mini tokius gigantus, kaip „Apple“ ir „Cisco“.
„Intel“ oficialiai neigia bet kokias spekuliacijas, kad kompanija yra tiesioginis TSMC konkurentas, kadangi procesorių gigantui kontraktinė gamyba išlieka „nedideliu verslu“. Kompaniją domina „strateginė partnerystė“ su klientais, tačiau padėti konkurentams tiesiogiai ar netiesiogiai jie neketina. Taigi reikia suprasti, kad tikimybė pamatyti nuo Intel konvejerių nužengiant ARM procesorius yra labai menka.