Akivaizdu, jog tam tikrai daliai tiek JAV, tiek ir kitų valstybių vartotojų kompiuterinės technikos kilmės šalis turi tam tikrą reikšmę. Dabar, kai dauguma kompiuterių ir jiems skirtų komplektuojančių dalių sukoncentruota Kinijoje, sprendimas gaminti produkciją JAV (ar netgi kitos išsivysčiusios Vakarų šalies) teritorijoje skamba gana egzotiškai. Antra vertus, tai netrukdo nei amerikiečių „Apple“, nei netgi kinų „Lenovo“ kalbėti apie planus savo kompiuterius rinkti JAV teritorijoje. Neatsilieka ir taivaniečių kompanija „Foxconn“, kuri šiuo atžvilgiu gana glaudžiai susijusi su „Apple“.
Kompanija „Hewlett-Packard“ (HP) nusprendė iš rankovės išraukti kozirinį tūzą ir paspekuliuoti savo kompiuterinės technikos kilme, aišku, tai ypač aktualu tos produkcijos atveju, kuri pardavinėjama gimtojoje rinkoje. Teigiama, kad dar nuo savo įkūrimo laikų ši amerikiečių kompanija gamina kompiuterius Jungtinėse Valstijose, o su metais keitėsi tik gamybos apimtys. Štai darbo stotys ir verslo klasės stacionarūs kompiuteriai gaminami Indianapolyje, serveriai renkami Hiustone. Teigiama, kad šiemet JAV teritorijoje bus surinkta 2,9 mln. kompiuterių.
Antra vertus, tokie kompanijos vadovybės postringavimai visiškai nereiškia, kad HP kompiuteriai renkami išskirtinai JAV – visas procesas vyksta net penkiuose kontinentuose, o tam pasitelkiama daugybė partnerių (netgi tą pačią „Foxconn“, kuri dažnai laikoma „Apple“ dešiniąja ranka gamybos sferoje). Vis tik 100 % Jungtinėse Valstijose parduodamų HP darbo stočių surenkama būtent šios šalies teritorijoje. Deja, stacionarių kompiuterių atveju ši dalis sudaro tik 36 %. Kompanijos „Hewlett-Packard“ vadovai pažymi, kad buvimas arti vartotojų leidžia kompanijai staigiai ir tiksliai reaguoti į jų poreikius ir pageidavimus.