Vietoj kainų mažinimo, inovacijų diegimo ir technologijų vystymo elektroninių įrenginių gamintojai paskutiniu metu neretai naudoja kitokią kovos su konkurentais taktiką: grėsmę keliančios kompanijos tiesiog užverčiamos ieškiniais, susijusiais su įvairių patentų ir kitos intelektualinės nuosavybės pažeidimais. Teisminės batalijos gali tęstis metais, o ryškiausiu pavyzdžiu galima laikyti „Apple“ ir „Samsung“ dvikovą.
Vis tik patentinės kovos gali netekti savo patrauklumo, o tą nevalingai įtakoja dvikova tarp „Microsoft“ ir „Motorola Mobility“, šiuo metu priklausančios paieškos gigantui „Google“. „Motorola“ kaltina programinės įrangos gigantą neteisėtai naudojant patentuotas technologijas bevielio duomenų ir vaizdinės medžiagos perdavimo srityje. „Motorola“ jau surado savo intelektinės nuosavybės neteisėtą panaudojimą žaidimų konsolėje „XBOX 360“ ir planšetiniame kompiuteryje „Surface“.
Naujienų agentūra „Reuters“ praneša, kad „Motorola“ iš „Microsoft“ reikalauja 4 mlrd. JAV dolerių kasmet, o visa tai motyvuojama tuo, jog iš minėtų įrenginių pardavimų „Microsoft“ uždirbs 94 mlrd. dolerių. Skaičiavimus atliko „Google“ ekspertas Michaelas Dansky'is, tačiau neaišku, kokiu būdu buvo gauta reikalaujama suma.
Gindamasi „Microsoft“ apkaltino „Motorola Mobility“ specialiai didinant patentų licencijavimo sumą ir, savaime suprantama, pažeidžiant FRAND teisės aktus, kurie numato visuotinai naudojamų technologijų licencijavimą nediskriminacinėmis ir teisingomis kainomis. Taigi, vietoj 4 mlrd. dolerių, programinės įrangos gigantas pasiruošęs oponentui atiduoti po 1 mln. dolerių kasmet.
Teismui dabar reikės nuspręsti, kaip buvo skaičiuojamas licencinių išmokų dydis: remiantis konkrečios produkcijos pardavimų apimtimis ar atsižvelgiant į technologijų vertę iš esmės. Sprendimas šioje byloje turėtų sukurti precedentą, kuris įtakos ne tik „Motorola“ („Google“) autoritetą bei jos patentų portfelio vertę, bet ir kitas kovas tarp elektronikos gamintojų, kuriose sprendžiamas intelektinės nuosavybės pažeidimų klausimas.
Jei „Microsoft“ laimės, „Google“ neteks efektyvios gynybinės priemonės – ne vieną milijardą dolerių kainavusių „Motorola“ patentų. Kitos kompanijos, tikėtina, taip pat panorės peržiūrėti kompensacijų sumas, ir vargu, ar esminių patentuotų technologijų savininkai bus dėl to patenkinti.