Resursas „CNet“ pranešė, jog kompanija „Intel“ sudarė licencinę sutartį su Singapūro kompanija „Creative Technology“. Įdomiausia dalis yra ta, jog procesorių gigantas netapo melomanu. Kompanijai yra įdomiau ne „Creative“ arkliukas – skaitmeninės garso apdorojimo technologijos, o tai, kas kuriama tarp kompanijos „3DLabs“ sienų. Jei kas nors tokios neprisimena, tuoj papasakosime.
Taigi, tolimais 2002-aisiais metais kompanija „Creative Technology“ įsigijo tuo metu garsų profesionalių vaizdo plokščių „WildCat“ gamintoją – kompaniją „3Dlabs Inc.“ Tuomet šiai kompanijai įsigyti „Creative“ išleido 103 mln. JAV dolerių. Šiandien kažkada garsios kompanijos likučiai kompanijai „Intel“ parduodami už 50 mln. JAV dolerių.
Procesorių gigantas sugalvojo įsigyti „ZiiLabs“ technologijas – tą intelektinę nuosavybę, kuri aprašo daugeliu branduolių pagrįstą informacijos apdorojimą, pasitelkiant galybę paprastų branduolių. Taigi, perkamas „Creative“ britiškasis padalinys „ZiiLabs“, kuris ir yra tiesioginis „3DLabs“ palikuonis. Reikia pažymėti, jog „Intel“ už savo pinigus gauna ne tik technologijas, tačiau ir visą kompanijos inžinierių komandą (20 mln. bus skirta licencijoms, dar 30 mln. – buvusios „3DLabs“ įsigijimui).
Savo ruožtu, sutartis numato, kad kompanija „Creative“ ir toliau liks „ZiiLabs“ intelektinės nuosavybės savininke, o tai yra virš 100 patentų 3D grafikos apdorojimo srityje, o taip pat žadama toliau plėtoti multimedijos procesorius, skirtus planšetiniams kompiuteriams: tai jau gerai pažįstami 28 nm sprendimai ZMS-20 ir ZMS-40. Šie procesoriai įdomūs tuo, jog be dviejų / keturių branduolių su ARM architektūra dar turi kelių dešimčių paprastų branduolių masyvą „StemCell“, o tai yra kažkas panašaus, ką mes dabar matome „Larrabee“ koncepcijoje, įkūnytoje skaičiavimų spartintuvuose „Intel Xeon Phi“. Tokiu būdu, galima spėti, kad „Intel“ visai noriai pasikinkytų į savo vežėčias ARM žirgus, kurie dabar karaliauja mobilių įrenginių rinkoje.