Neseniai pasklidusi naujiena apie „Windows“ padalinio vadovo Steveno Sinofsky'io atsistatydinimą vienus sukrėtė, o kitiems tapo puikia žinia.
Atsistatydinus Sinfosky'iui, Julie Larson-Green vadovaus „Windows“ programinės įrangos padaliniui, o Tami Reller liks vyriausiąja finansininke. Moterų teisių atstovai džiaugiasi naująja žinia ne dėl to, kad Sinofsky atsistatydino, bet todėl, kad vis daugiau dailiosios lyties atstovių užima svarbias ir atsakingas pareigas technologijų srityje.
„Nežinau kaip paaiškinti šį jausmą, tačiau esu neapsakomai patenkinta, kad vis daugiau moterų dirba technologijų ir verslo srityje“, – sakė „Women in Technology“ viceprezidentė Michele Weisblatt. Moterų teisių atstovai taip pat tikisi, kad toks „Microsoft“ žingsnis paskatins dar mokykloje besimokančias mergaites siekti aukštų pareigų ateityje.
Amerikos komercijos departamento duomenimis, 2009-aisiais technologijų, mokslo ir inžinerijos srityje dirbo 24 proc. moterų, likusią dalį sudarė vyrai. Pastebėta, kad moterims buvo mokamas mažesnis valandinis atlyginimas nei vyrams. Manoma, kad ši sutiacija iki 2020 metų pasikeis, o aukštas pareigas užimančių moterų vaidmuo taps dar svarbesnis.
Kai kurios įmonės jau anksčiau aukštas pareigas skyrė moterims. Pavyzdžiui, „Yahoo“ prezidente šiuo metu paskirta Marissa Mayer, o „Facebook“ vykdančiąja direktore neseniai tapo Sheryl Sandberg. „Women in Technology“ prezidentė Phyllis Kolmus teigia, kad bendrovės pripažįsta ir teigiamai vertina moteris ir jų darbą – Sheryl Sandberg ir Marissa Mayer puikūs pavyzdžiai.
Technologijų kompanijos šiuo metu suteikia lankstesnes darbo sąlygas moterims, kurios nori likti savo darbo vietoje augindamos ar besilaukiančios kūdikio. Taigi, moteris gali ir dirbti, ir auginti vaikus, nejausdamos jokio diskomforto.