Informacinių technologijų bendrovių grupei UAB „Sonex Holding“ priklausanti infrastruktūrinių sprendimų grupė UAB „Sonex Infrastructure Solutions Group“ 2004 metais pagamino 36 053 kompiuterius – tai beveik 26 procentais daugiau nei 2003 metais, kuomet buvo pagaminta 28 657 kompiuteriai. Didžiausiai Baltijos šalyse kompiuterių gamintojai „Sonex Infrastructure Solutions Group“ priklauso kompiuterių gamybos ir infrastruktūrinių sprendimų kompanijos visose Baltijos šalyse – UAB „Sonex Kompiuteriai“ Lietuvoje, SIA „Sonex Riga“ Latvijoje, OU „Sonex Computers“ Estijoje.
Latvijoje „Sonex Riga“ bendrovė peržengė 10 000 kompiuterių per metus ribą, o 2003 metų kovo mėnesį Estijoje įsteigta „Sonex Computers“ pernai pardavė per 1000 kompiuterių, tačiau laimėjo keletą didesnių konkursų, stambiausias iš jų – apie 400 kompiuterių Estijos Gynybos ministerijai.
Pasak „Sonex Infrastructure Solutions Group“ generalinio direktoriaus Henriko Genučio, svarbiausias iš pernai pagamintų kompiuterių buvo jubiliejinis 100 000 kompiuteris, pagamintas nuo kompiuterių gamybos Kaune pradžios 1997 metais. Jubiliejinį kompiuterį bendrovė padovanojo Rumšiškių buities muziejui, o iš viso iki 2005 metų pradžios buvo pagaminta apie 127 tūkstančius kompiuterių. Didžiausias 2004 metų kompiuterių gamybos užsakymas – 4300 „Vector“ kompiuterių - atiteko Lietuvos mokykloms ir tai tapo rekordiniu ne tik „Sonex“ istorijoje, bet ir didžiausiu Baltijos šalyse kompiuterių gamybos užsakymu.
„Stabili kompiuterių paklausa verslo įmonėse bei valdžios institucijose, laimėti stambūs konkursai ir įspūdingas pardavimų išaugimas namų rinkoje padėjo šiemet pasiekti tokių gerų rezultatų“ – sakė H.Genutis. Pasak jo, pardavimai namų rinkai pernai padidėjo apie 80 procentų ir prie to daugiausiai prisidėjo partnerystės santykiai su didžiausiais Lietuvoje prekybos tinklais, nuosavo „Sonex Kompiuterių“ prekybos ir aptarnavimo tinklo plėtra į kitus Lietuvos miestus bei įsigaliojusios mokesčių lengvatos įsigyjantiems kompiuterį.
Panašaus kompiuterių gamybos augimo tikimasi ir 2005 metais, tačiau šiemet papildomai numatomas dar vienas gamybą auginsiantis veiksnys – kitų IT bendrovių gamybos užsakymai.
„Mes daug investuojame į gamybos, logistikos modernizavimą, kokybės gerinimą, darbuotojų kvalifikaciją ir su mažesnėmis sąnaudomis per trumpesnį laiką galime pagaminti daugiau produkcijos.“ – sako H.Genutis. - „2003 metų pabaigoje modernizavome kompiuterių gamyklą, kurios gamybinis pajėgumas – 50 tūkstančių kompiuterių per metus. Jis dar nėra pilnai išnaudojamas, todėl turime puikias galimybes teikti kompiuterių gamybos paslaugas ir kitoms IT bendrovėms, kurios vėliau šiuos kompiuterius pateikia savo klientams“.
Kaune ir Rygoje įsikūrusiose kompiuterių gamyklose įdiegtos kokybės valdymo sistemos, atitinkančios tarptautinio ISO 9001 standarto reikalavimus ir apimančios šias veiklos sritis: informacinių technologijų, kompiuterių, kompiuterinės įrangos ir kompiuterinių tinklų projektavimas, gamyba, prekyba, priežiūra ir remontas. Gaminami kompiuteriai taip pat atitinka visus saugos, elektromagnetinių laukų suderinamumo bei atsparumo tinklo trikdžiams reikalavimus.
„Be įspūdingų gamybinių rodiklių, mes tvirtai žengėme ir kompiuterių gamybos technologijų progreso priešakyje“ – sako H.Genutis. - „Pernai pirmieji Lietuvoje pagaminome kompiuterius su naujais „Intel Pentium 4“ procesoriais, pagamintais pagal naują 0,09 mikrono procesorių gamybos technologiją, žinomą kodiniu „Prescott“ pavadinimu. Ši technologija suteikė galimybes kurti didesnės spartos procesorius bei sumažino jų gamybos kainą, o tai reiškia, kad kompiuterių pirkėjai už tą pačią kainą gali įsigyti gerokai galingesnę techniką. Taip pat naujieji procesoriai suteikė kompiuteriams didesnes kompiuterinės grafikos ir vaizdo apdorojimo galimybes ir dar labiau paspartino kompiuterinės technikos skverbimąsi į namus“.
Nuo 2004 metų rugsėjo „Vector“ kompiuteriuose pradėta diegti „Windows XP“ operacinė sistema su antruoju atnaujinimų paketu „Service Pack 2“, kuris užtikrina didesnį „Windows XP“ operacinės sistemos saugumą bei patikimumą. “Sonex Kompiuteriai” nuo 1997 metų turi „Microsoft OEM“ vardą ir šiuo metu yra vienintelė Lietuvos kompiuterių gamintoja, turinti specialius susitarimus ir gaunanti programinę įrangą tiesiogiai iš „Microsoft“. Šį programinė įranga gamybos proceso metu yre įdiegiama bendrovės gaminamuose „Vector“ kompiuteriuose.
Taip pat praėjusį rudenį „Sonex Kompiuteriai“ pagamino pirmuosius „gVector Media PC“ kompiuterius su specialia operacine sistema laisvalaikiui ir pramogoms - „Microsoft Windows XP Media Center Edition“. Nauja operacinė sistema sukurta „Windows XP Professional“ pagrindu ir turi visas jos galimybes, tačiau vartotojas gali naudotis specialia papildoma sąsaja (interfeisu) bei programine įranga darbui su skaitmenine informacija – fotonuotraukomis, muzikiniais įrašais, vaizdo siužetais, o taip pat įrašyti į kompiuterio diską ir vėliau atkurti televizijos laidas, kinofilmus, varžybų transliacijas ir kt. . Kompiuteris su „Windows XP Media Center Edition“ gali būti valdomas kaip ir kiti šiuolaikiniai namų elektronikos įrenginiai – nuotolinio valdymo pultelio pagalba.
Artimiausiu metu „Sonex Kompiuteriai“ pradės prekiauti naujais kompiuteriais, kuriuose panaudota naujos kartos „Intel“ kompiuterių gamybos technologija BTX (Balanced Technology Extended) bei jos komponentai. BTX technologija palaipsniui pakeis nuo 1995 metų pramoniniu standartu buvusią ATX technologiją, o nauji kompiuteriai bus mažesni, tylesni, saugesni ir galingesni – tai padidins jų patrauklumą tiek biuro, tiek ir namų pirkėjams. BTX technologija sudaro geras galimybes kompiuterių gamintojams sukurti daugiau skirtingų kompiuterių modelių ir patenkinti pačius įvairiausius verslo ir namų pirkėjų poreikius. Pasak H.Genučio, būdama ilgamete „Intel“ partnere, UAB „Sonex Kompiuteriai“ viena pirmųjų Baltijos šalyse gauna naujausias „Intel“ kompiuterių gamybos technologijas bei produktus, gali juos išsamiai išbandyti, pasinaudoti „Intel“ techninių specialistų rekomendacijomis ir parengti naujus kompiuterių modelius, efektyviausiai išnaudojančius naujas galimybes. Tokia partnerystė naudinga ir vartotojams, kadangi paspartina naujų technologijų atėjimą į Lietuvą.