Ekspertai jau ne kartą buvo išsakę savo nuomonę apie galimą „Apple“ atsisakymą naudoti „Intel“ procesorius ir pereiti prie nuosavų su ARM architektūra. Šiuo metu naujausi „Apple“ procesoriai naudojami planšetiniuose kompiuteriuose, išmaniuosiuose telefonuose ir multimedijos grotuvuose, tuo metu nešiojamieji ir stacionarūs kompiuteriai toliau naudojasi „Intel“ procesoriais, kuriuos gavo 2006 m.
Duodamas interviu resursui „CNet“, kompanijos „Insight 64“ vyriausiasis analitikas Nathanas Brookwoodas paaiškino, jog naudodama savo firminius procesorius, „Apple“ gali kontroliuoti jų funkcionalumą ir vartotojiškas savybes dar projektavimo stadijoje, o kartu ir mažinti jų savikainą – pirkti procesorius iš „Intel“ yra žymiai brangiau, nei užsakyti nuosavus iš kontraktinio gamintojo „Samsung“.
Nathanas Brookwoodas apsvarstė ir tokį fantastinį variantą, kai „Apple“ iš „Intel“ įsigytų procesorių, kuriuos suprojektavo pati kompanija iš Kupertino. Šiuo atveju „Intel“ taptų tiesiog kontraktiniu gamintoju. Tiesa, apie kokią procesorių architektūrą kalbama, nepatikslinama. „Intel“ nėra labai suinteresuota tuo, kad tiesiogiai palaikytų vieną iš pagrindinių konkurentų – holdingą ARM – pažangiausiais technologiniais procesais. Dėl šios priežasties „Intel“ vargu, ar sutiktų su tokiu analitiko scenarijumi. Paprasčiau būtų patikėti tuo, jog Intel modifikuotų savo procesorius pagal „Apple“ poreikius. Juo labiau, kad ypatingus procesorių modelius savo OEM partneriams „Intel“ gamina tikrai seniai.
Vis tik „Insight 64“ analitikas mano, kad anksčiau ar vėliau „Apple“ pasieks tokį savo procesorių produktyvumo lygį, kuris jai leis pasinaudoti unifikuota linija visuose firminiuose produktuose: nuo telefonų iki darbo stočių. Tokia unifikacija patogi ir kalbant apie programinę platformą. Ar taip įvyks šiame dešimtmetyje, parodys tik laikas ir situacija rinkose.