Kompanija ARM jau atskleidė savo planus, susijusius su 64 bitų procesorių („Cortex-A50“ architektūra) plėtra. Žinoma, serverių segmentui tokios naujovės turi ypatingą reikšmę, kadangi 64 bitų procesoriai nuima apribojimus dėl maksimalios operatyvios atminties talpos, kadangi dabar 32 bitų sprendimai negali pasinaudoti daugiau nei 4 GB.
Kompanija „nVidia“ taip pat nesusilaikė nuo komentarų apie savo planus šioje sferoje, nors ARM pranešime spaudai nebuvo užuominų apie „nVidia“, kaip galimą „Cortex-A50“ licencijatą. „nVidia“ vyriausiasis technologas Steve'as Scottas, duodamas interviu resursui „Computerworld“, pranešė, jog „Tegra“ procesoriai greitai įgys galimybę skaičiavimams panaudoti ir integruotą grafinį branduolį. Taip pat šiame dešimtmetyje planuojama išleisti „Tesla“ spartintuvus, kurie tam tikrame lygmenyje integruos skaičiavimų ir grafinius branduolius.
„nVidia“ atstovai savo el. laiške leido suprasti, kad darbai prie „Denver“ projekto tęsiasi – šie sprendimai turėtų naudoti ARM architektūros procesorius su 64 bitų instrukcijų palaikymų. Akivaizdu, jog tokio tipo skaičiavimų branduolių bus šalia „nVidia“ grafikos, kuri jau seniai sugeba sėkmingai susidoroti su intensyviais skaičiavimais.
Neseniai pristatytas superkompiuteris „Titan“, Steve'o Scotto teigimu, iki 90 % skaičiavimų atliks būtent „nVidia Tesla K20“ spartintuvų dėka. Bendras sistemos spartos lygis sieks 20 PFLOPs. Žinoma, „Project Denver“ sprendimai taip pat bus panaudoti superkompiuteriuose. „nVidia“ nenoras įvardinti pirmųjų tokio tipo spartintuvų terminų kelia tam tikrą nepasitikėjimą, tačiau ir ARM žada, jog „Cortex-A50“ sprendimai pasirodys ne anksčiau kaip 2014 m. Šiuo atveju, „nVidia“ sau duoda laiko iki dešimtmečio pabaigos. Reikia pažymėti, jog anksčiau „nVidia“ vadovas „Denver“ projekto debiutą siejo su 2014 m., nors tai įtakos tik mobiliųjų įrenginių segmentą. Serveriams skirti sprendimai greičiausiai bus vadinami „Project Boulder“.