Nuo šių metų rugsėjo mėnesio pradžios tarptautinė kompanija „ACME Europe“, siekdama paskatinti globalesnį požiūrį į kompanijos kuriamų UNIQUE linijos kompiuterinių aksesuarų dizainą, prie Produktų dizaino padalinio pakvietė prisijungti tarptautinės studijų ir darbo patirties turintį pramoninio dizaino dizainerį Moses Kang.
„Lietuvoje industrinis dizainas dar tik pradeda formuotis. Šios dizaino pakraipos studijos Lietuvoje taip pat dar besiformuojančios, tad norintys giliau įsisavinti šį meną labai dažnai renkasi studijas ir darbą užsienio šalyse, turinčiose senesnes industrinio dizaino tradicijos, globalesnį požiūrį bei didesnį vartotojiškumą.
Savosioms pasirinkau Švediją, kur turėjau galimybę praktikuotis su gausia mokslininkų, inžinierių ir dizainerių komanda“, – pasakoja dizaineris Moses Kang. Prie „ACME Europe“ Produktų dizaino padalinio prisijungęs dizaineris savo kūryba stengiasi priartėti prie žmogaus, kurti būtent tai, ko reikia šiuolaikiniam vartotojui, patenkinti jo augančius poreikius, ypač atsižvelgti į daiktų funkcionalumą ir ergonomiškumą.
„Prisijungęs prie unikaliųjų „ACME“ produktų kūrimo veiklos, tęsiu kitų dizainerių pradėtus darbus. O darbų tikrai netrūksta – kitais metais žadame Lietuvos ir užsienio rinkoms pristatyti kelis originalius kompiuterių krepšius, kuprines, kompiuterių peles bei ausines. Tempai labai dideli, skyrius dar besiformuojantis, tad ir strateginius dalykus reikia išgryninti“, – atvirauja dizaineris Moses Kang.
Prieš atvykdamas į Lietuvą ir pradėdamas dirbti kompanijoje „ACME Europe“ Moses Kang studijavo Lundo universitete (Švedija), taip pat yra įgijęs produktų dizainerio specialybę Vilniaus dailės akademijoje (Lietuva), bei stažavęsis Laplandijos universitete (Suomija). Prieš tai dizaineris taip pat dirbo lietuviško dizaino studijoje „Contraforma“, o jo pramoninio dizaino darbai eksponuoti tarptautinėse parodose Berlyne, Milane, Stokholme, Maskvoje ir t. t.
„Pagrindiniai principai, kuriais vadovaujuosi kurdamas naujus daiktus yra glaudūs santykiai su žmonėmis, socialus požiūris ir komandinis darbas. Gero dizaino neįmanoma sukurti vienam, atsiskyrus nuo visuomenės – geras dizainas yra didžiulės sistemos dalis. Galiausiai – kuriant nebijau eksperimentuoti, nes darydamas klaidas tampu kūrybiškesniu“, – pasakoja dizaineris Moses Kang.
Planuojama, jog naujieji Moses Kang kurti darbai, pažymėti „ACME“ prekiniu ženklu, Pabaltijo ir 36 pasaulio šalių rinkas išvys 2014 metų žiemą. Šių metų vasarą originalių kompiuterių aksesuarų rinką išvydo pirmasis unikalus „ACME“ įrenginys „Peanut mouse“, apdovanotas nacionaliniame konkurse „Geras dizainas“, taip pat įvertintas prestižiniame tarptautiniame konkurse „Plus X Award“. Artimiausiu metu specializuotose aktyvaus laisvalaikio prekybos vietose taip pat bus galima įsigyti antrąjį kūrinį – „RUBBER briefcase“.