Paskelbusi trečio finansinio metų ketvirčio rezultatus Taivanio telefonų gamintoja HTC nuvylė visus – rezultatai nepateisino analitikų lūkesčių, jie prasilenkė ir su išankstinėmis pačios bendrovės vadovų prognozėmis. Galbūt vienas nenusisekęs ketvirtis ir galėtų būti pateisinamas, tačiau bendrovė veiklos rezultatais nesugeba pradžiuginti nuo praėjusių metų rudens.
Bendrovė paskelbė, kad per trečią šių metų ketvirtį uždirbo 133 mln. JAV dolerių pelno. Palyginti su ankstesniuoju ketvirčiu, jos pelnas sumenko 20 proc., o palyginus su atitinkamu praėjusių metų ketvirčiu, kai buvo gauta 234 mln. JAV dolerių pelno, bendrovės pelningumas sumenko 76 proc.
HTC finansiniai rezultatai įdomūs tuo, kad ji virsta dar viena bendrove, kuri iškrenta iš išmaniųjų telefonų aukščiausios „lygos“. Jei prieš kelerius metus tai buvo kylanti šios srities žvaigždė, galėjusi konkuruoti su pačia „Apple“, tai dabar ją vis labiau galima tapatinti su tokiais rinkos outsaideriais kaip „Nokia“ ar „Research in Motion“.
Taivaniečių bendrovė savo užimamas rinkos pozicijas Europos rinkose prarado šios srities lyderiams „Apple“ ir „Samsung“, kurios toliau didino savo parduotų telefonų skaičių. „Apple“ telefonų „iPhone 5“ pardavimas per pirmąją savaitę nuo jo pristatymo siekė 5 mln. vienetų ir viršijo ankstesnįjį rekordą, o „Samsung“ paskelbė, kad praėjus 100 dienų nuo jos naujausio flagmano „Galaxy S3“ pristatymo, ji pardavė per 20 mln. šio telefono modelių.
Prastėjantys HTC rezultatai reiškia, kad lieka vis mažiau bendrovių, kurios yra pajėgios pasipriešinti minėtojo dueto dominavimui. Tyrimų bendrovės „Gartner“ duomenimis, „Apple“ ir „Samsung“ kartu paėmus užima 83 proc. pasaulinės išmaniųjų telefonų rinkos, kurioje pardavimai per metus sudaro apie 600 mln. įrenginių.
Tiesa, jeigu „Nokia“ ir „Research in Motion“ savo pozicijas rinkoje prarado dėl nekonkurencingos programinės įrangos ir jos palaikymo, tai HTC, savo telefonuose daugiausia naudojanti populiariąją „Android“, – dėl sulėtėjusio inovacijų ciklo. Į tai dėmesį atkreipė ir pats HTC vadovas Peteris Chou, kuris darbuotojams siųstame ir į žiniasklaidos priemones patekusiame laiške rašė, kad HTC anksčiau buvo bendrovė, kurioje darbai atliekami sparčiai, o į aplinkybes reaguojama greitai, bet sparti pastarųjų kelerių metų plėtra pristabdė procesus, sukūrė biurokratinių barjerų.