Didžiausia Baltijos šalyse pramogų įmonių grupė „Seven Entertainment“ plečia veiklą IT paslaugų rinkoje. Grupei priklausanti nauja įmonė „SEVEN Code“ kuria bilietų platinimo ir praėjimo kontrolės sprendimus ir bando jėgas mobiliųjų programėlių srityje. Į užsienio rinkas besižvalganti Lietuvos kompanija pirmiausia orientuojasi į edukacinių programėlių kūrimą.
„Kurdami IT sprendimus didžiausioms šalies arenoms ir daugiausiai žiūrovų pritraukiantiems renginiams, sukaupėme reikalingus resursus ir patirtį, kurią nuspręsta panaudoti naujoje specializuotoje įmonėje. Tai leidžia koncentruotis ties konkrečiomis IT veiklos sritimis, kuriose esame stiprūs – pirmiausia bilietų platinimo ir praėjimo kontrolės sprendimais. Turime 4 metų įdirbį, bendradarbiavimo su didžiausiomis Lietuvos arenomis, teatrais, festivalių rengėjais patirtį. Mūsų sukurtos sistemos kasmet aptarnauja apie milijoną žmonių, atvykusių į maždaug 500 renginių. Kitą vertus, ruošdamiesi „Eurobasket 2011“ renginiams, įgijome neįkainojamos patirties bei žmogiškųjų resursų, kurių potencialą norime panaudoti plačiau – mobiliųjų programėlių kūrimas yra galimybė žengti į pasaulines rinkas“, – sako „SEVEN Code“ vadovas Vitalijus Garbauskas.
Pasak „SEVEN Code“ vadovo, kuriant mobiliąsias aplikacijas pirmiausia orientuojamasi į Vakarų ir Rytų Europos rinkas. „Po truputį tyrinėjame ir Kiniją, JAV – IQ testo programėlė kinų kalba yra vienas pirmųjų bandymų žengti į sparčiai augančią Azijos rinką“, – sako V.Garbauskas.
Šiuo metu „Apple Store“ klientai gali atsisiųsti „SEVEN Code“ sukurtą edukacinį žaidimą „IQ testas“ lietuvių, anglų ir kinų kalbomis, Kelių eismo taisyklių bei testų aplikaciją ir rugsėjo pradžioje pristatytą matematikos formulių mobiliąją programėlę, skirtą vidurinių mokyklų moksleiviams ir studentams.
„Pirmąsias programėles kuriame „Apple“ gaminiams – tai leidžia vienu sprendimu pasiekti daugiau vartotojų, be to, tyrimai rodo, kad „Apple“ gaminių savininkai yra labiau nusiteikę pirkti nei piratauti. Tačiau esant poreikiui ateityje, manau, programėles kursime ir kitoms platformoms – „Android“ bei „Microsoft“, – sako V. Garbauskas.
Edukacinių mobiliųjų programėlių kūrimas šiuo metu yra pagrindinė, bet ne vienintelė, „SEVEN Code“ veiklos kryptis. „Manome, kad tai viena iš perspektyvesnių sričių mobiliųjų programėlių rinkoje. Susidomėjimas edukacinėmis programomis auga visame pasaulyje – mokyklose lavinimui vis dažniau pasitelkiami planšetiniai kompiuteriai, o ir mokama už žinių galinčias suteikti programėles kur kas noriau nei už žaidimus ar kitas pramogas“, – sako bendrovės vadovas V. Garbauskas.
„SEVEN Code“ sukurta Kelių eismo taisyklių mobilioji programėlė leidžia ne tik mokytis taisykles, kelio ženklus, sužinoti baudų dydžius bei atsakomybes už KET pažeidimus. „Kelių eismo taisyklių, pirmosios medicininės pagalbos testai padeda mokytis, pasikartoti arba simuliuoti KET situacijas „virtualiame pasaulyje“, o vėliau „žaidybinę“ praktiką ir joje sukauptą patirtį perkelti į realų gyvenimą“, – pasakoja V. Garbauskas.
Mobiliojoje matematikos formulių programėlėje surinkta daugiau nei 800 formulių, reikalingų studijuojant ir vidurinėje mokykloje, ir universitetuose. Formulių rinkinys susistemintas į 24 skyrius, pradedant algebra, geometrija, trigonometrija ir baigiant integralais, tikimybių teorija ir matematinės statistikos elementais.
„Pirmosios mūsų programėlės orientuotos labiau į vyresniojo mokyklinio amžiaus vaikus ir studentus, tačiau tikslinė mūsų auditorija plėsis. Šiuo metu kuriame edukacinį žaidimą vaikams, kurį planuojame pristatyti rinkai dar iki Naujųjų metų“, – sako „SEVEN Code“ vadovas V. Garbauskas.