Europos Sąjungos (ES) antimonopoliniai organai ruošiasi atlikti dar vieną „Microsoft“ patikrinimą, kadangi amerikiečių korporacija vėl įtariama piktnaudžiavus savo rinkos padėtimi: „Microsoft mesti įtarimai pažeidžiant kitų naršyklių kūrėjų teises savo produktus turėti operacinėje sistemoje „Windows“ (šį kartą – „Windows RT“).
Spalio 26 d. „Microsoft“ išleis savo operacinę sistemą „Windows 8“, skirtą asmeniniams kompiuteriams, o taip pat „Windows RT“, skirtą planšetiniams įrenginiams su ARM platforma.
Dar šių metų gegužės mėnesį oficialiame „Mozilla“ tinklaraštyje pasirodė pranešimas, jog „Microsoft“ savo operacinėje sistemoje „Windows RT“ greičiausiai leis naudoti tik vieną interneto naršyklę: bent jau „Windows Classic“ aplinkoje bus leista naudoti tik „Internet Explorer“.
Iš savo pusės „Microsoft jau paskubėjo užtikrinti, jog „Windows RT“ įrenginių vartotojai pasirinkimą turės:
„Esame įsitikinę, jog po „Windows“ šeimos atnaujinimo – „Windows 8“, „Windows RT“ ir „Windows Phone 8“ – mūsų klientai gaus didesnį pasirinkimą šiame itin konkurencingame segmente. Mes bendradarbiaujame su Europos Komisija ir pasiruošę atsakyti į bet kokius jos klausimus“, – naujienų agentūrai „Bloomberg“ kompanijos „Microsoft“ atstovas spaudai Robin Cox.
2009 m. tarp ES ir „Microsoft“ buvo sudaryta sutartis, kurios dėka „Windows“ vartotojams buvo leista patiems pasirinkti, kokią interneto naršyklę įsidiegti savo operacinėje sistemoje.
Šių metų vasarą santykiai tarp Microsoft ir Europos Komisijos vėl pašlijo, sužinojus, jog operacinės sistemos „Windows 7“ pirmame atnaujinimų pakete („Service Pack 1“) kažkokiu būdu vartotojai neteko galimybės pasirinkti naršyklės. Aišku, „Microsoft“ atstovai visa tai paaiškino „techniniu nesusipratimu“ ir pasiūlė kaip kompensaciją pratęsti minėto susitarimo laikotarpį iki 2016 m.
Reikia pažymėti, jog susitarimo tekste kalbama išskirtinai apie asmeninius kompiuterius (PC). JAV savo esme panašiame dokumente kalbama apie išskirtinai su „Intel“ suderinamus asmeninius kompiuterius, tuo tarpu Europoje – apie asmeninius kompiuterius apskritai. Ar į šį susitarimą įeina planšetiniai kompiuteriai, kuriuose, iš esmės, ir bus diegiama „Windows RT“, kol kas neaišku. Todėl jei dabar Europos Komisija vėl pradės tyrimą, tai jis bus vykdomas atskirai nuo kitų (beje, buvęs tyrimas korporacijai „Microsoft“ kainavo apie milijardą eurų).