Sukrėtimai, kuriuos pergyvena kompanija HP, labai jau primena revoliucinius įvykius. Bent jau tam tikra prasme kompanijai tenka kažką „griauti iki pamatų“, kad vėliau būtų galima pastatyti ant jų „mūsų naują pasaulį“. Užtenka prisiminti istoriją su planšetiniu kompiuteriu „TouchPad“ – jis buvo išparduotas mažesnėmis nei savikaina kainomis, ir tai įvyko vos keletą savaičių po jo oficialaus anonso. Vėliau kompanijai prireikė beveik metų, kad naujasis planšetinis kompiuteris (tik jau su kita platforma) pradėtų šmėžuoti reklaminiuose klipuose.
Pasirodo, „Nokia“ išeivio Alberto Torreso vadovaujamas HP mobilių įrenginių padalinys „Mobility Global Business Unit“ buvo suformuotas ne tik planšetinių kompiuterių kūrimui. HP vadovė Meg Whitman interviu kanalui FOX prisipažino, jog kada nors HP teks išleisti ir išmanųjį telefoną. Tiesa, idėjos įsigyti RIM norimam tikslui pasiekti HP vadovė atsisakė iš karto. Dabar HP atliko maždaug 20 % savo restruktūrizacijos plano, kuris numatytas penkeriems metams. Dabar svarbus kiekvienas doleris, o RIM, kad ir kaip kenčianti finansiškai, vis tik kainuoja ne vieną milijardą.
Kaip jau pastebėti rinkos ekspertai, besivystančiose šalyse vartotojai dažnai praleidžia asmeninio kompiuterio įsigijimo etapą ir įsigyja išmanųjį telefoną, kuris dažnai tampa vieninteliu įrenginiu, kurio dėka pasiekiamas internetas. Iš principo, šio fenomeno dėka ant bangos laikėsi „netbookai“, kol pramonė nepateikė neturtingiems vartotojams prieinamų savo kaina išmaniųjų telefonų. Akivaizdu, jog HP ketina taip pat uždirbti iš šios tendencijos, tačiau vargu, ar čia reikėtų kalbėti apie rimtas ambicijas, kadangi kompanija tradiciškai orientuojasi į verslo segmentą.