Nešiojamiesiems kompiuteriams prireikė metų (jei ne dešimtmečio), kad pardavimų lygiu būtų aplenkti stacionarūs kompiuteriai. Tam didelės įtakos turėjo ir mobilių kompiuterių kainų mažėjimas bei spartos augimas – dabar daugeliui vartotojų nešiojamojo kompiuterio įsigijimas jau neatrodo kaip kompromisas.
Kaip tvirtina resursas „DigiTimes“, planšetinių kompiuterių pergalei prieš nešiojamuosius, kalbant apie kiekybinę persvarą, pasiekti prireikė žymiai mažiau laiko – pardavimų lygiu jie pradės pirmauti jau šių metų III ketvirtyje. Per šį laikotarpį bus realizuota nuo 20 iki 30 mln. nebrangių planšetinių kompiuterių, tuo tarpu didžiausią grėsmę nešiojamiesiems kompiuteriams kelia taip vadinami „bevardžiai gamintojai“, kurie paprastai patraukia vartotoją maža produkcijos kaina.
„Windows 8“ pasirodymas pagyvins nešiojamiesiems kompiuteriams skirtų ekranų paklausą, tačiau šių komponentų gamintojai jau dabar pabrėžia, jog tiekimas išmaniųjų telefonų ir planšetinių kompiuterių segmente tapo didesnis. Nešiojamųjų kompiuterių gamintojai jau susimąstė apie prioritetų keitimą savo gamybinėje politikoje. Akivaizdu, jog konservatyviausi iš jų pabandys „žaisti ties žanrų sandūra“ – pavyzdžiui, kompanija HP žada pasiūlyti hibridinius įrenginius. Meg Whitman teigė, jog į konkurentų metamus iššūkius jos kompanija atsakys hibridiniais sprendimais vartotojų segmente ir klasikiniais produktais verslo srityje.
Beje, HP planšetinis kompiuteris jau ne kartą šmėžavo reklaminiuose vaizdo klipuose; jis dirbs su operacine sistema „Windows 8 Pro“. Paprastiems vartotojams kompanija ketina išleisti du planšetinių kompiuterių modelius, kurie pasižymės nešiojamųjų kompiuterių savybėmis. Akivaizdu, jog kalbama apie klaviatūrą, kuri kažkokiu būdu transformuosis.