Priimta manyti, jog būtent „nVidia“ ir „Qualcomm“ labiausiai kenčia dėl TSMC 28 nm mikroschemų gamybinių pajėgumų deficito. Retas kompanijos „nVidia“ ataskaitinis ketvirtis apsieina be užuominų apie šią problemą.
Dėl prastų „Kepler“ grafikos pardavimų vėl pylos gavo partneris TSMC
„nVidia“ vadovas paaiškino, jog 28 nm produkcijos tiekimo ribojimai išsilaikys iki 2012 m. III ketvirčio pabaigos. Jen-Hsun Huang jau nesiima prognozuoti, kiek pajamų negavo dėl to, jog TSMC kankina problemos šioje srityje. TSMC atstovai jau seniai žada, jog pasiūla atitiks paklausą jau šių metų pabaigoje. Akivaizdu, jog kompanijos „nVidia“ negali patenkinti netgi tie milžiniški plėtros tempai, kuriais TSMC didina savo 28 nm produkcijos gamybą – pajamos iš tokių mikroschemų gamybos auga maždaug 90 % per ketvirtį.
Ar „nVidia“ paseks kompanijos „Qualcomm“ pavyzdžiu ir ieškos kitų kontraktinių gamintojų, apsiimsiančių kompensuoti 28 nm mikroschemų deficitą, pasakyti sunku. Būtina suprasti, jog „nVidia“ produkcija, kalbant iš technologinio proceso pusės, yra sudėtingesnė, ir surasti alternatyvą ne taip jau paprasta. Jei atsižvelgti į tai, jog problemos yra jau įsisenėjusios, o „nVidia“ iki šiol nieko nesiėmė, tai vargu, ar ji norės ką nors keisti iki metų pabaigos. Juo labiau, kad „nVidia“ vadovybė jau užmerkia akis prieš šią problemą. Vis tik kompanijos pelnas auga net ir tokiomis aplinkybėmis.