Maždaug prieš metus kompanija „Oracle“ „torpedavo“ projektą „Intel Itanium“, viešai pareiškusi, jog nutraukia šiai platformai skirtos programinės įrangos kūrimą ir palaikymą. Už liežuvio jos niekas netempė. Vietoj to, kad padarytų kaip kompanija IBM, kuri ramiai ir tyliai pradėjo „slėpti į stalčius“ produktus, kurie buvo skirti šiai „Intel RISC“ architektūrai, „Oracle“ prezidentas Larry Ellison prisikalbėjo iki tiek, jog viešai suabejojo kompanijos HP vadovybės protiniais gabumais.
Tačiau visa tai – tik aisbergo viršūnė, kadangi per paskutinius kelerius metus tarp „Oracle“ ir HP buvo gana audringi „užkulisiniai santykiai“, kurie vėliau persikėlė į teismus. Juose dabar ir sprendžiamas platformos „Intel Itanium“ likimas.
„Oracle“ prezidentas Larry Ellison ir HP vadovė Meg Whitman – kova dar nebaigta
Vakar teismas, kuriame vyksta bylos „HP ir vartotojai prieš Oracle“ nagrinėjimas, nusprendė aiškiai ir kategoriškai: kompanija „Oracle“ privalo toliau tęsti programinės įrangos, skirtos HP serveriams su „Intel Itanium“ procesoriais, kūrimą ir palaikymą. Dar daugiau, be jokių išlaidų iš pačios HP pusės. Teismas taip pat spręs, ar reikia „Oracle“ nubausti už praėjusiais metais įvykusį „demaršą“. Kompanija HP tvirtina, jog 140 tūkst. bendrų HP ir Oracle klientų gana smarkiai paišlaidavo psichologų paslaugoms, smarkiai pagadino nervus ir apskritai vos neprarado sveikatos dėl „Oracle“ verdikto nekurti programinės įrangos atnaujinimų. Už tai kompanija turėtų sumokėti gana brangiai – 4 mlrd. JAV dol.
Aišku, „Oracle“ neketina ramiai sėdėti rankų sudėjusi ir stebėti, kaip ją verčia daryti tai, ko ji nenori. Kompanijos juristai jau pažadėjo pateikti apeliaciją, su kuria bandys apskųsti teismo nurodymą. Ir tai nebus vien paprastas formalumas. Vilkindama bylą, „Oracle“ realiai gali sulaukti to momento, kai „Itanium“ platforma numirs pati – „lėtai ir skausmingai“.
Įdomu tai, jog netgi pati Intel neslepia, jog pati elgiasi taip, kad Itanium po truputį nusibaigtų. Procesorių gigantas jau anksčiau perkėlė didžiąją Itanium komandos inžinierių dalį į Xeon procesoriais užsiimantį padalinį. Kaip žinia, Itanium pagrindinė problema – jai skirtų programų blogas suderinamumas su daug branduolių turinčiais procesoriais. Xeon reikalai šioje srityje yra žymiai geresni, todėl Intel šiuose serveriams skirtuose procesoriuose greičiausiai mato daugiau perspektyvų.