Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra pradėjo finansuoti 13 naujai įsteigtų „start-up“ įmonių, kurios dalyvavo konkurse dėl mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros rezultatų komercinimo. Šių įmonių vykdomiems projektams, kurie truks vienerius metus, bus skirta apie 1 mln. litų valstybės paramos (2012-2013 m.).
Naujas įmones liepos mėn. įsteigė mokslininkai ir studentai, kurių idėjos konkurse buvo įvertintos kaip labiausiai perspektyvios. Įregistruotos šios įmonės: UAB „InLoga“, UAB „IMD Technologies“, UAB „Abili“, UAB „AurumDot“, UAB „Techn“, UAB „Power of Eye“, UAB „Ledigma“, UAB „Lidaris“, UAB „Invenis“, UAB „MeetAGene“, UAB „SearchNode“, UAB „PyjamasApps“ ir UAB „Inovatas“.
„Šis konkursas parodė, kad mūsų universitetuose yra verslių žmonių, turinčių gerų idėjų ir norinčių jas realizuoti. Mokslo rezultatai turėtų būti taikomi praktiškai, virsti pinigais, kurti pridėtinė vertę šalyje. Esu įsitikinęs, kad valstybės parama įmonių steigimui – tai puikus startas naujiems žaidėjams. Tikiuosi, kad tolimesniame etape jiems nepritrūks vadybinių gebėjimų ar resursų plėsti savo verslą“, – teigia MITA direktorius Arūnas Karlonas.
Panaudojant mokslininkų sukauptas žinias ir mokslinių tyrimų rezultatus, įmonėse bus kuriami inovatyvūs produktai, paslaugos ar technologijos įvairiose aukštųjų technologijų srityse: informacinių technologijų (IT), nanotechnologijų ir elektronikos, biotechnologijų, mechatronikos, lazerių technologijų.
Nauji lietuvių išradimai stebina savo įvairove: moderni universali vaizdaspynė (domofonas su vaizdo transliavimo galimybe bei mobilia prieiga); akies vyzdžio sekimo produktas neįgaliesiems; išmanus apšvietimas, skirtas prekių, meno dirbinių ar architektūros eksponatų vizualizavimui; nepusiausviras irklavimo treniruoklis ir kt.
Bus komercializuojamos vertingiausios vandenilio energetikos technologijos, teikiamos optinio atsparumo testavimo paslaugos lazerinėms įmonėms, sintetinamos aukso nanodalelės siekiant taikyti biomedicininėje diagnostikoje ir terapijoje, panaudojant fermentus iš natūralių žaliavų (aliejų) gaminamas poliolis pramoniniams tikslams, kuriamas bioinformatinių paslaugų teikimo algoritmas.
Nemažai įmonių kuria naujus produktus IT ar mobilių technologijų srityje: inovatyvus prekių paieškos įrankis elektroninėms parduotuvėms; naujas internetinis naršyklinis žaidimas NEBULA44; interaktyvios lavinimo priemonės vaikams, turintiems kalbos sutrikimų, bei įvairios mobilios programėlės vaikams.
Naujai įsteigtų įmonių veikla pristatoma slėniuose, mokslo ir technologijų parkuose. Planuojama, kaip naujus produktus įvesti į rinką, ieškoma potencialių vartotojų bei investuotojų.