Nors laisva elektros energijos rinka fiziniams asmenims atsivers tik 2013 m., didžiausias lietuviško kapitalo nepriklausomas tiekėjas „Energijos tiekimas“ jau įgijo pirmąjį privatų klientą, kuris savo iniciatyva nusprendė pirkti šių metų pavasarį bendrovės rinkai pristatytą sertifikuotą žaliąją lietuvišką energiją.
„Aš jau keletą metų investuoju įvairiose pasaulio šalyse į projektus, mažinančius klimato kaitą. Dėl šios priežasties man yra svarbu ir savo reikmėms naudoti energiją, kurios gamyba nedidina į atmosferą išmetamo anglies dvideginio kiekio. Manau, jog žmonės, propaguojantys žaliąsias idėjas, įsigydami aplinkai draugišką energiją, tuo pačiu privalo prisiimti ir šiek tiek didesnius kaštus“, – sako Virginijus Strioga, pirmasis šalies vartotojas, savo reikmėms naudojantis „Žalią lietuvišką energiją“.
Pasak bendrovės „Energijos tiekimas“ vadovo Algirdo Juozaponio, nors „Žalios lietuviškos energijos“ prekės ženklas buvo pristatytas pirmiausia verslo klientams ir pirmosios tiekimo sutartys sudarytos būtent su jais, užsienio, taip pat ir kaimyninių šalių, praktika rodo, jog fiziniai asmenys sudaro didžiąją dalį žaliosios elektros energijos vartotojų.
„Tikimės, kad šiuo pirmuoju privačiu klientu paseks ir daugiau fizinių asmenų, kurie sąmoningai renkasi aplinkai draugišką gyvenimo būdą. Juolab kad šalyje atliktos apklausos rodo, jog Lietuvos gyventojai, kiek dažniau nei estai ar latviai, sutiktų už energiją iš atsinaujinančių šaltinių mokėti netgi šiek tiek daugiau“, – sako A. Juozaponis.
Kauno hidroelektrinėje (KHE) gaminamą ir bendrovės „Energijos tiekimas“ tiekiamą sertifikuotą žaliąją elektros energiją nuo kovo mėnesio naudoja bendrovės „MARS Lietuva“ ir „Druskininkų Rasa“. Šie klientai per metus sunaudos apie 6 proc. KHE pagaminamo kiekio. Šiuo metu kompanija dėl žaliosios energijos tiekimo derasi ir su dar keliomis stambiomis įmonėmis.
„Energijos tiekimo“ praėjusių metų pabaigoje atlikto tyrimo duomenimis, net 74 proc. iš 500 apklaustų Lietuvos įmonių svarstytų pirkti elektros energiją, pagamintą iš atsinaujinančių šaltinių ir 17 proc. sutiktų už ją mokėti daugiau. Taip pat prieš metus atlikto tyrimo metu 72 proc. įmonių nurodė, kad pasirenkant nepriklausomą elektros energijos tiekėją svarbu arba labai svarbu, kad jis galėtų pasiūlyti elektros energijos iš atsinaujinančių šaltinių.