Kaip analitikai ir prognozavo, 2012 m. II ketvirčio rezultatai parodė, kad kompanija „Seagate“ paliko kietų diskų rinkos žaidėjų sąrašo viršūnę. Kompanija „Western Digital“ (WD) gali didžiuotis: nežiūrint į visus gamtos kataklizmus, įskaitant eilę persikėlimų, kurių kiekvienas baisesnis nei keletas gaisrų, II ketvirtyje WD pardavė 71 mln. kietų diskų, o tai yra maždaug 5 mln. vienetų daugiau, nei „Seagate“.
Kompanija WD pažymi, jog tokių nepalankių aplinkybių derinio nebuvo per visą 42 metų kompanijos egzistavimo istoriją. Vis tik jai tai nesutrukdė uždirbti rekordinio pajamų ir pelno kiekio. Per tris mėnesius WD gavo 4,8 mlrd. JAV dol. pajamų ir 745 mln. JAV dol. pelno. Palyginimui: per tą patį laikotarpį 2011 m. kompanija gavo 2,4 mlrd. JAV dol. pajamų, o pelnas sudarė 158 mln. JAV dol. Galima paminėti, jog prieš metus parduotų kietų diskų kiekis buvo visai neblogas ir sudarė 53,4 vnt. Taigi už pajamų padvigubėjimą WD gali dėkoti kietų diskų deficitui, kuris padidino vidutinę produkcijos kainą.
Apskritai, per visus 2012 finansinius metus, kurie WD atveju baigėsi birželio 30 d., kompanijos pajamos sudarė 12,5 mlrd. JAV dol., o grynasis pelnas pasiekė 1,6 mlrd. JAV dol. Pelno marža sudarė įspūdingus 31%. 2011 finansiniais metais šie rodikliai atitinkamai sudarė 9,5 mlrd. JAV dol. ir 726 mln. JAV dol. Reikia pridurti, jog į 2012 finansinių metų ataskaitą įėjo ir kovo mėnesį įsigytos kompanijos „Hitachi GST“ pardavimai.
Deja, galima piktdžiuga dėl „Seagate“ pasitraukimo iš lyderio pozicijų, nepaslepia to fakto, jog WD visiškai patenkinta dabartinėmis kietų diskų kainomis. Spaudos konferencijos metu buvo pareikšta, jog WD nusprendė neatstatyti užtvindytų gamyklų iki „prieškrizinio“ lygio: vietoj suplanuotos 650 mln. JAV dol. sumos gamykloms atstatyti bus skirta 400 mln. JAV dol. Praktikoje tai reiškia, jog kietų diskų gamybos apimtys bus dirbtinai nedidinamos, siekiant užšaldyti mažmenos kainas niekam neįdomiame (išskyrus gamintojams) lygmenyje. Savo ruožtu, vartotojams reikia tikėtis, jog agresyviau elgsis kompanija „Toshiba“, kuri privers didžiuosius šiek tiek pakeisti savo kainodaros planus.